Vicepresident Gregory Rusland heeft woensdag jongstleden tijdens de vergadering van de Raad van Ministers gezegd, dat de huidige financiële situatie van het land, verre van rooskleurig is. Volgens de regering liggen er aanzienlijke bedragen, het gaat in totaal om circa van 7 miljard SRD, aan verplichtingen en achterstallige betalingen, die nog moeten worden voldaan. Dit bedrag is bijna gelijk aan de begroting van 2024, die inmiddels grotendeels is uitgeput.
Om het begrotingsjaar 2025 rond te krijgen, wordt gewerkt aan de behandeling van additionele wetten, die extra financiële ruimte moeten creëren. Daarbij is bezuinigen volgens de regering, niet het uitgangspunt. “Het volk heeft al genoeg te lijden gehad onder bezuinigingen. We kijken nu vooral naar manieren om onze inkomsten te vergroten”, aldus Rusland.
Verschillende initiatieven worden op dit moment ondernomen, met het ministerie van Financiën in de leidende rol. Andere ministeries letten daarbij scherp op het voorkomen van verspilling van beschikbare middelen. Het uitgangspunt is duidelijk: “wat wordt uitgegeven, moet eerst binnen komen.”
De regering waarschuwt dat een verstoring van dit evenwicht, directe gevolgen kan hebben voor de waarde van de SRD. Financiële stabiliteit blijft daarom een topprioriteit. “Het vergroten van de inkomsten is noodzakelijk, maar dat mag niet betekenen, dat we het arme volk of de inmiddels verarmde middenklasse, verder belasten”, aldus Rusland.
De focus ligt op het aanboren van nieuwe inkomstenbronnen, onder meer binnen de belastingsfeer. Daarbij wordt gewezen op gelden die de overheid toekomen, maar momenteel in andere handen terecht komen. Het beter innen van de btw is een van de opties, die wordt onderzocht. “Als belasting wordt geheven, moet deze ook worden afgedragen”, aldus Rusland.
Hoewel het geen eenvoudige opgave is en zal zijn, zei Rusland vastberaden te werken aan het vergroten van de inkomsten, het behouden van de balans in de overheidsfinanciën en het nakomen van alle verplichtingen.
The post ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting inkomsten’ ..
- Transformatie Queens Hotel: ‘We spelen in op de veranderde …..
- Ramdin weerspreekt valse berichtgeving met klem..
- UNDP en Suriname versterken samenwerking voor duurzame ontw…..
- Culinaire cruciaal binnen toerisme..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..
- OAS weerspreekt aantijgingen, Ramdin verdedigt beleid en pe…..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..
- Man omgekomen na uit de hand gelopen familieruzie..
- Parmessar: ‘De regering zal in financieel zwaar weer rake…..
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..
- Man overleden na uit de hand gelopen familieruzie.
- Sollicitatieoproep CBvS – medewerker Bibliotheek..
- Suriname betuigt medeleven na dodelijk helikopterongeluk in…..
- Verkeersveiligheidsmaand van start: ‘Geen haast is een leve…..
- Bryan Isaacs voorlopig ter beschikking van JusPol-minister..
- Misiekaba: ‘Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD…..
- Eerste lichting gecertificeerde mediators klaar voor inzet …..
- ICS/IMS-training afgerond: meer dan 80 professionals gecert…..
- Frisse wind of dekmantel?..