Het 25 by 2025-initiatief, dat zich richtte op het terugdringen van de voedselimportrekening van de regio van ruim 6 miljard dollar met 25 procent tegen het einde van dit jaar, is nu verlengd tot 2030. Er zijn ook nieuwe doelen aan het initiatief toegevoegd. Onzekerheden op het gebied van de wereldwijde handel en de gevolgen van natuurrampen in de regio zijn enkele van de factoren die een uitbreiding van het regionale voedselzekerheidsinitiatief noodzakelijk hebben gemaakt.
De Guyanese president en hoofd van de regering, verantwoordelijk voor landbouw en voedselzekerheid in het CARICOM Quasi-kabinet, Irfaan Ali, deed de aankondiging afgelopen weekend, aan het einde van de 48e reguliere vergadering van de Conferentie van regeringsleiders van de Caribische Gemeenschap (CARICOM) in Barbados. Ali erkende de aanzienlijke vooruitgang die tot nu toe is geboekt in het kader van het initiatief, maar wees ook op de verwoestende gevolgen van orkaan Beryl voor de landbouwsector en de aanhoudende verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen.
‘’Met betrekking tot ons 25 by 2025-programma hebben we aanzienlijke vooruitgang geboekt. Als je kijkt naar 2022 tot eind oktober/november 2024, hebben we een toename van ongeveer 24 procent in de voedselproductie in de regio gehad. We hebben grote investeringen gedaan in infrastructuur ter ondersteuning van de voedselproductie, of het nu gaat om koelopslag, toegangswegen van boerderij naar markt, zonnedrogerfaciliteiten, goedkeuring van leningen, de oprichting van zuivelfaciliteiten. We hebben een aanzienlijke toename gezien in investeringen en leningen van de particuliere sector in de landbouwsector en de voedselproductieketen in de regio‘’, aldus de Guyanese president tegenover de media.
Gezien de huidige situatie zei hij dat de regio een ‘’holistisch raamwerk‘’ heeft opgezet om een veerkrachtig, duurzaam en concurrerend industrie- en voedselsysteem op te bouwen dat de deelname van met name jongeren en vrouwen zal aanmoedigen.
(Bron: Caricom.org)
The post Voedselveiligheidsinitiatief uitgebreid, verlengd tot 2030 ..
- Vermist vliegtuig met tien inzittenden gevonden in Alaska: …..
- Freddy Johannes Julius Rechards (88) Rotterdam, 1-2-2025..
- Ellie Dana Goodett-Wolfjager (75) Rotterdam 4-2-2025..
- Landen beloven ‘onwrikbare’ steun voor ICC..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur ontvangt hoge Surinaa…..
- STVS-directeur dringt aan op onderzoek naar overheidssubsid…..
- UFC-vechters beamen verfdamp-klachten ‘Bigi Boy’..
- Ramdin roept diaspora op tot samenwerking en investeringen..
- Directeur STVS wil CLAD onderzoek over subsidiebedragen..
- Landvreugd: Ik ben onschuldig; blijft minister..
- Ex-vp Adhin: ‘Voor president Santokhi ben ik staatsvijand n…..
- Santokhi ziet nog geen aanleiding om Landvreugd thuis te ze…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7.337..
- Boksteen: Paramaribo goed voor 20 zetels; Wanica 12..
- Ambtenaren bij STVS eisen uitbetaling van overuren..
- Suriname trekt investeringen aan met vier nieuwe samenwerki…..
- NH bezoekt binnenland voor energieproject Biosweet II..
- Veiligheid op het water opgevoerd in Nickerie en Apoera..
- Volleybalsters Yelyco hebben geen kind aan Livo..
- Basisschool Botopasi kreeg 60 jaar geleden GLO-status..
- Waldi Anches in polepositie veteranen damkampioenschap..