Het 25 by 2025-initiatief, dat zich richtte op het terugdringen van de voedselimportrekening van de regio van ruim 6 miljard dollar met 25 procent tegen het einde van dit jaar, is nu verlengd tot 2030. Er zijn ook nieuwe doelen aan het initiatief toegevoegd. Onzekerheden op het gebied van de wereldwijde handel en de gevolgen van natuurrampen in de regio zijn enkele van de factoren die een uitbreiding van het regionale voedselzekerheidsinitiatief noodzakelijk hebben gemaakt.
De Guyanese president en hoofd van de regering, verantwoordelijk voor landbouw en voedselzekerheid in het CARICOM Quasi-kabinet, Irfaan Ali, deed de aankondiging afgelopen weekend, aan het einde van de 48e reguliere vergadering van de Conferentie van regeringsleiders van de Caribische Gemeenschap (CARICOM) in Barbados. Ali erkende de aanzienlijke vooruitgang die tot nu toe is geboekt in het kader van het initiatief, maar wees ook op de verwoestende gevolgen van orkaan Beryl voor de landbouwsector en de aanhoudende verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen.
‘’Met betrekking tot ons 25 by 2025-programma hebben we aanzienlijke vooruitgang geboekt. Als je kijkt naar 2022 tot eind oktober/november 2024, hebben we een toename van ongeveer 24 procent in de voedselproductie in de regio gehad. We hebben grote investeringen gedaan in infrastructuur ter ondersteuning van de voedselproductie, of het nu gaat om koelopslag, toegangswegen van boerderij naar markt, zonnedrogerfaciliteiten, goedkeuring van leningen, de oprichting van zuivelfaciliteiten. We hebben een aanzienlijke toename gezien in investeringen en leningen van de particuliere sector in de landbouwsector en de voedselproductieketen in de regio‘’, aldus de Guyanese president tegenover de media.
Gezien de huidige situatie zei hij dat de regio een ‘’holistisch raamwerk‘’ heeft opgezet om een veerkrachtig, duurzaam en concurrerend industrie- en voedselsysteem op te bouwen dat de deelname van met name jongeren en vrouwen zal aanmoedigen.
(Bron: Caricom.org)
The post Voedselveiligheidsinitiatief uitgebreid, verlengd tot 2030 ..
- Indringer doodgeschoten bij poging tot inbraak..
- Zorgen over wetswijziging Inheemse en Tribale rechten..
- Stichting Better Prepared draait pilot Vervolgstudiemogelij…..
- A20/DOE/PRO: “Geen overhaaste besluitvorming over grondenre…..
- Ondernemer schiet rover in woning dood..
- Behandeling wijzigingsnota Grondenrechtenwet verdaagd..
- Na vier jaar rehabilitatie en ontwatering Coronie..
- Capaciteitstraining voor inheemse gemeenschappen in Zuid-Su…..
- Overlegplatform Fiti Makandra over voortzetting koloniaal o…..
- Politie aan bestuurders: voorkom een bezoek aan de politie …..
- ‘We moeten af van stigma Pirates of the Caribbean’..
- 100.000 euro hypotheekfraude ontdekt..
- PLUNDERING VAN GRONDSTOFFEN ONACCEPTABEL..
- Boodschap DA’91 aan de kiezers..
- Leden BLTO melden zich om 10.00 uur massaal ziek..
- Zon en wolken wisselen elkaar af..
- Hoofdstembureaus nu volledig..
- Astrid Roemer maakt kans op International Booker Prize..
- Mysterieuze ziekte eist tientallen levens in Congo: doden n…..
- Verbonden met het eeuwige Licht..
- Ministerie TCT is tevreden met succesvolle mini ICT-beurs..