Binnen de vernieuwde politieke visie hoort ook een andere manier van leiderschap. De nieuwe leider hoeft niet per se de lijsttrekker te zijn, maar biedt anderen de kans om zich te profileren. Robert Vishnudatt, voorzitter van de Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS), benadrukt dat hij afstand neemt van de traditionele politieke aanpak waarbij de voorzitter altijd op de voorgrond treedt en eigen belangen nastreeft.
De VLS heeft zich officieel ingeschreven voor deelname aan de verkiezingen van 25 mei 2025. In het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV benadrukte Vishnudatt dat samenwerking de sleutel is tot succes en dat prestaties alleen in teamverband kunnen worden geboekt. Daarnaast uitte hij kritiek op Surinamers in de diaspora die op afstand oordelen, maar weinig bijdragen aan het herstel van het land.
Volgens Vishnudatt moet de nieuwe politiek vrouwen en jongeren een prominente plek op de kandidatenlijst geven. De partij streeft ernaar om bij de verkiezingen minimaal één zetel te behalen. Hiermee zou de VLS als nieuwe partij direct vertegenwoordigd zijn in het parlement, wat volgens hem een historische prestatie zou zijn.
Hoewel de inschrijving is afgerond, blijft de VLS openstaan voor samenwerking met andere partijen. De partij heeft een document getiteld: “The Fight Against Corruption,” dat als leidraad dient voor toekomstige samenwerkingen. Vishnudatt stelt dat personen die beschuldigd of veroordeeld zijn voor corruptie moeilijk met de VLS zullen kunnen samenwerken.
Daarnaast pleit de VLS voor structurele hervormingen, waaronder het verkorten van de zittingsduur van de regering van vijf naar vier jaar en het verminderen van het aantal ministeries van 17 naar 12. Mocht de partij geen zetels behalen, dan zal zij haar politieke werk onverminderd voortzetten. Volgens Vishnudatt heeft de VLS een vernieuwingsproces in gang gezet dat niet mag worden stopgezet.
- Joyce Yvonne Amatkarijo Achthoven (76) Rotterdam 1-3-2025..
- Protest tegen OAS-kandidatuur Ramdin krijgt weinig bijval..
- Verdachte doodgeschoten bij poging tot inbraak..
- Het grootste Diorama van tot slaafgemaakten onthuld..
- Op weg naar 25 mei: Politieke principes belangrijker dan hu…..
- Simons ontkent dat er reeds een NDP-kandidatenlijst is..
- Na het stopzetten van de militaire hulp aan Kiev, benadert …..
- Het Black Economic Empowerment (BEE)-beleid van Zuid-Afrika…..
- Jones moet ‘sorry’ zeggen tegen Gajadien..
- Kwartfinales STcB-bekertoernooi: Kampoe en SMC naar halve f…..
- Verhoging sociale uitkering kost SRD 168 miljoen per maand..
- Lutchman: VHP heeft luisterend oor voor problemen..
- ‘Suriname moet niet achterblijven in het toepassen van AI…..
- VSB en ASFA uiten bezorgdheid over invulling SER..
- ‘Het vertrek van Ramdin’: historische verkiezingen-opko…..
- Kawina krijgt podium op North Sea Jazz Festival..
- 53-jarige vrouw slaat zwangere vrouw in elkaar..
- Su Aid haalt bijna SRD 5 miljoen op voor Nationale Bloedban…..
- ‘Versterking Krijgsraad essentieel voor rechtsstaat’..
- Door wanbeleid moet Staat consulaat medewerker ruim €110.00…..
- ECD verwijdert en vernietigt vervallen en beschadigde produ…..