Ook in 2025 blijft het een feit dat vrouwen nog altijd niet dezelfde kansen krijgen als mannen. Dit zien we helaas ook weerspiegeld in het politieke landschap van Suriname. Op dit moment telt De Nationale Assemblée slechts 16 vrouwelijke leden, wat neerkomt op ongeveer 31 procent. Er is dus nog een lange weg te gaan voordat we kunnen spreken van echte gelijkheid.
De Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) staat sinds haar oprichting voor inclusiviteit en gelijke kansen. Wij bieden bewust ruimte aan vrouwen en jongeren binnen onze partijstructuur. Zo bestaat het bestuur van VLS voor maar liefst 80 procent uit vrouwen, en is onze kandidatenlijst voor de komende verkiezingen voor 50 procent samengesteld uit vrouwelijke kandidaten.
Een bijzonder feit is dat VLS de jongste lijsttrekker ooit in de Surinaamse politieke geschiedenis naar voren heeft gebracht: een jonge vrouw met een jong gezin, vol ambitie en toewijding. Haar liefde voor Suriname en de wens om haar kinderen hier een toekomst te bieden, drijven haar om zich in te zetten voor echte verandering. Ze wil het verschil maken—niet alleen voor zichzelf, maar voor alle Surinamers.
In een tijd waarin vrouwen nog steeds moeten strijden voor hun plaats en gelijke kansen, is VLS de enige partij die actief een eerlijk, open en krachtig platform biedt aan vrouwen met visie, kennis en daadkracht. Omdat wij geloven dat vrouwen, wanneer zij de juiste middelen en ondersteuning krijgen, daadwerkelijk het verschil kunnen maken voor Suriname.
Raghni BajnathLijsttrekker Volkspartij Leefbaar Suriname
- Suriname en OAS ondertekenen akkoord voor verkiezingswaarne…..
- Rusland: ‘ga naar Nederland als je nog steeds tegen de onaf…..
- ECD stuit op vervallen producten in Wanica..
- Vrijspraak voor verdachte in drugssmokkelzaak..
- CBvS treft maatregelen tegen Pensioenfonds..
- Inspirerende Hagenaars: Acht jongeren geëerd met jeugdlintj…..
- Orde van Advocaten wil met toetsing van verkiezingsprogramm…..
- Lagere olieprijzen dreigen overheidsinkomsten Guyana te dru…..
- Guyana: Tragische dood 11-jarig meisje leidt tot brandstich…..
- CBvS fluit pensioenfonds Alcoa terug..
- Medisch Tuchtcollege krijgt nieuw bestuur: klachtenafhandel…..
- Xiomara Cadogan: “NDP verdeeld en achterop, VHP klaar voor …..
- Advocaat Nazir: SOVA moet zich politiek neutraal opstellen..
- Zorgcrisis bij Esther Stichting blijft voortduren, personee…..
- Kist van paus verzegeld, 250.000 mensen hebben afscheid gen…..
- Ravaksur+ wil spoedige onderhandelingen met regering..
- Voorzitter basketbalassociatie: Geldgebrek in sport niet al…..
- CBvS treft maatregelen tegen pensioenfonds N.V. Alcoa na ov…..
- President: ‘Hoogste leeftijdscategorie komt eerst aan bod b…..
- Zware regenval Nickerie is financiële klap voor rijstsecto…..
- Suriname en OAS ondertekenen overeenkomst voor verkiezingsw…..