PARAMARIBO — Op 25 mei 2025 staan wij als volk opnieuw op een kruispunt. Het is de dag waarop wij Surinamers – elk individu, ongeacht afkomst, geloof of achtergrond – ons krachtigste democratische recht mogen uitoefenen: stemmen.
Die dag is geen gewone dag. Het is een dag van hoop, van keuze, van vertrouwen in de toekomst. Een dag waarop de stem van het volk regeert, niet de stem van geweld, provocatie of misdragingen. Daarom roepen wij als Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) de gehele samenleving op: laat 25 mei een voorbeeld zijn van wie wij zijn – en wie wij willen zijn.ADVERTISEMENT
Suriname is van ons allemaal. Een natie gebouwd op diversiteit, verbondenheid en vrede. Onze verschillen mogen nooit een aanleiding zijn voor verdeeldheid. Laat niemand de democratie bezoedelen met agressie, intimidatie of wanorde. Op deze dag moeten we elkaar respecteren, als broeders en zusters. Als burgers van één land, met één gezamenlijk belang: een betere toekomst voor ons allen.ADVERTISEMENT
Verkiezingsdag is geen strijd tussen vijanden, maar een keuze tussen visies. Laten we die dag niet misbruiken om haat te zaaien of elkaar te vernederen. De échte overwinning ligt niet in geschreeuw of chaos, maar in het feit dat wij – als vrij volk – vreedzaam en bewust ons stemrecht kunnen uitoefenen. Dat is waar ware democratie om draait.
Wij van VLS vragen met nadruk aan alle burgers:
Houd het vreedzaam.
Behandel elkaar met respect, ook als iemand een andere politieke voorkeur heeft.
Geef onze jongeren het goede voorbeeld: laat zien dat democratie volwassenheid vereist.
Weersta de verleiding tot provocatie of confrontatie. Niemand wint met geweld.
Respecteer de regels van het verkiezingsproces. Eerlijkheid begint bij jezelf.
Maar bovenal doen we ook een oproep aan alle politieke partijen, leiders en hun aanhangers: laat ons voorbeeldig zijn.
In het verleden hebben we helaas gezien hoe machtsmisbruik, intimidatie en verdeeldheid diepgewortelde schade hebben aangericht in onze samenleving. De verdeeldheid tussen etnische groepen, het verdacht maken van tegenstanders, het opzwepen van emoties voor eigen gewin – dat is géén leiderschap. Dat is gevaarlijk.
Een echte leider brengt het volk bijeen, niet uiteen.
Een echte leider gebruikt zijn stem om te verbinden, niet om te verdelen.
Op 25 mei staan we niet tegenover elkaar. We staan samen voor de toekomst van Suriname.
Democratie is niet perfect, maar het is ons grootste instrument van vreedzame verandering. In een democratie beslist het volk – met een rood potlood, niet met geweld. Niemand is meer Surinamer dan de ander. Niemand is minderwaardig vanwege zijn overtuiging.
Wij van Volkspartij Leefbaar Suriname geloven in een nieuwe politieke cultuur. Een cultuur van respect, dialoog, samenwerking en volwassen bestuur. Het is tijd om af te rekenen met de politiek van angst, patronage en zelfverrijking ten koste van het volk. Dat begint met hoe we ons gedragen – op straat, in het stemlokaal en in de woorden die we kiezen.
We roepen alle burgers op:
Vier deze verkiezingsdag. Vier de vrijheid om te kiezen. Vier het recht om gehoord te worden.
En als de dag voorbij is, laten we dan – ongeacht de uitslag – doorgaan als één volk. De dag na de verkiezingen moeten we elkaar nog steeds kunnen aankijken, samenwerken, samen leven. Alleen zo bouwen we aan een Suriname dat Leefbaar is voor iedereen.
De toekomst ligt in onze handen. Laat het een toekomst zijn van waardigheid, vrede en gerechtigheid.
Op 25 mei vieren we geen partij – we vieren de kracht van de stem. Laat die stem helder, respectvol en vreedzaam klinken.
Volkspartij Leefbaar Suriname – VLS
- Line-up Curaçao North Sea Jazz Festival 2025 compleet..
- Voorlichting stemproces ook voor kiezers met visuele beperk…..
- AW en J en SURVAM bundelen krachten voor betere verzekering…..
- Boven-Suriname en Sipaliwini krijgen achterstallige sociale…..
- President opent woonproject en plein, start asfaltering Nic…..
- Afmelding stembureauleden Paramaribo kost Staat meer dan SR…..
- Economische Controle Dienst versterkt met 12 Buitengewoon A…..
- President opent woningbouwproject Pan American in Nickerie..
- Woningbouwproject ‘City of Waterloo’ geopend..
- “Barmhartige Samaritaan” uit eigen huis gezet door verdacht…..
- Regen en bewolking houden aan..
- Vrouw aangehouden die drugs in pepermunt verpakking wilde s…..
- Partij van weggestuurde premier Montenegro opnieuw grootste…..
- Kenneth Siegfried Aaron (70) Zaandam 16-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Iedereen voor zijn eigen zak, wat …..
- Simons pleit voor controlesysteem binnen de rechterlijke ma…..
- DA’91 heeft volle aandacht voor het binnenland..
- Durham: Geen 2e peiling vanwege kritiek en ongewijzigde sit…..
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..