Het Visserscollectief heeft uitdagingen waarmee de visserijssector geconfronteerd wordt, onder de aandacht van president Jennifer Simons gebracht. Dit gebeurde op dinsdag 12 augustus op het Kabinet van de President waar de organisatie, onder leiding van Willem Mohamedhoesein, een kennismakingsbezoek bracht aan het staatshoofd. Hierbij heeft het collectief zijn misnoegen over verschillende vraagstukken kenbaar gemaakt. Het Visserscollectief is een belangenorganisatie die zich inzet voor de bescherming en bevordering van de Surinaamse visserijsector.
Bij president Simons zijn onder meer de aanpak van de illegale, ongemelde en ongereguleerde visserij (IOO) en de veiligheid op het water aangekaart, als kwesties die dringend de aandacht van de president vereisen. Mark Lall, secretaris tevens woordvoeder van het Visserscollectief, spreekt van een vruchtbaar gesprek. “Er zijn heel wat zaken benoemd die aangepakt moeten worden. We kijken ernaar uit om deze verder uit te werken”, laat Lall optekenen.
Volgens het bestuurslid is één van de belangrijkste aandachtspunten binnen de sector de aanpak van IOO-visserij. “Dit staat hoog op de prioriteitenlijst, zodat wij niet op de zwarte lijst van de Europese Unie terechtkomen.” Lall zegt hoopvol te zijn over de implementatie van oplossingsmodellen.
Het Visserscollectief vertegenwoordigt zowel de kleinschalige als grootschalige sector en fungeert als spreekbuis richting de overheid, maatschappelijke organisaties en internationale partners. Het collectief houdt zich actief bezig met het signaleren en aanpakken van problemen die de sector bedreigen, zoals IOO-visserij, piraterij en andere vormen van criminaliteit op zee. Daarnaast zet de organisatie zich in voor het verbeteren van de veiligheid op het water.
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..
- Wrede rouw: weduwe twerkt naast de kist van haar man..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..