Het Visserscollectief heeft uitdagingen waarmee de visserijssector geconfronteerd wordt, onder de aandacht van president Jennifer Simons gebracht. Dit gebeurde op dinsdag 12 augustus op het Kabinet van de President waar de organisatie, onder leiding van Willem Mohamedhoesein, een kennismakingsbezoek bracht aan het staatshoofd. Hierbij heeft het collectief zijn misnoegen over verschillende vraagstukken kenbaar gemaakt. Het Visserscollectief is een belangenorganisatie die zich inzet voor de bescherming en bevordering van de Surinaamse visserijsector.
Bij president Simons zijn onder meer de aanpak van de illegale, ongemelde en ongereguleerde visserij (IOO) en de veiligheid op het water aangekaart, als kwesties die dringend de aandacht van de president vereisen. Mark Lall, secretaris tevens woordvoeder van het Visserscollectief, spreekt van een vruchtbaar gesprek. “Er zijn heel wat zaken benoemd die aangepakt moeten worden. We kijken ernaar uit om deze verder uit te werken”, laat Lall optekenen.
Volgens het bestuurslid is één van de belangrijkste aandachtspunten binnen de sector de aanpak van IOO-visserij. “Dit staat hoog op de prioriteitenlijst, zodat wij niet op de zwarte lijst van de Europese Unie terechtkomen.” Lall zegt hoopvol te zijn over de implementatie van oplossingsmodellen.
Het Visserscollectief vertegenwoordigt zowel de kleinschalige als grootschalige sector en fungeert als spreekbuis richting de overheid, maatschappelijke organisaties en internationale partners. Het collectief houdt zich actief bezig met het signaleren en aanpakken van problemen die de sector bedreigen, zoals IOO-visserij, piraterij en andere vormen van criminaliteit op zee. Daarnaast zet de organisatie zich in voor het verbeteren van de veiligheid op het water.
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..
- ‘Mediation is geen trucje’..
- Belgische studenten promoten toerisme naar Suriname..
- Hevige regen vertraagt herstelwerkzaamheden Van ’t Hogerhuy…..
- Rusland wil binnen twee weken verbetering situatie Van ’t H…..
- ‘Parts Unknown’: Suriname..
- LVV wil visserijsector versterken..
- Vertraging lapwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat wegens w…..
- Politie regio Oost houdt man aan voor oplichting.
- Carmen Vriesde..
- Behoorlijk bestuur..
- Wanorde bij bushalte Paramaribo–Lelydorp door aanhoudende a…..
- OM EIST 10 JAAR VOOR DOODSLAG OP OOM IN GOUDVELD.
- OM EIST 14 JAAR GEVANGENIS VOOR BEROVING, VERKRACHTING EN B….
- OM eist 10 jaar voor doodslag op oom..
- Geslaagde open dagen bij het Openbaar Ministerie Suriname..
- Volksgezondheid: Schrijnende situatie Petronella Ziekenhuis…..
- Minister Monorath: “Veiligheid tijdens vakantieseizoen is t…..
- VS verdubbelt beloning voor informatie over president Madur…..