Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Het testen van het digitaal scoresysteem is positief bevonden. Het was wel nog even wennen bij sommige coaches. Ik had geen moeite met de officials, omdat die vorig jaar jaar al met het systeem gewerkt hadden.” Tot die conclusie komt de Volleyball Informations System (VIS)-manager Carlos Lo Fo Wong, die het afgelopen weekend belast was met de implementatie van het digitaal scoresysteem bij vooral de hoofdklassewedstrijden in de Ismay van Wilgen Sporthal.
Er werd ook gespeeld op het kunstveld, dat in het weekend speciaal in Ismay was opgezet als voorbereiding op de play-off later dit jaar. “Het enige dat speelt, is dat de Surinaamse Volleybalbond (Suvobo) huiswerk heeft”, onderkent de VIS-manager in gesprek met de Ware Tijd. Lo Fo Wong wijst erop dat hij de ploegen niet in het systeem kon krijgen. “Ik moest met test namen werken van landen.”
“Om de statistieken bij te houden, zal dus elke competitie geregistreerd moeten worden bij de FIVB”
Registratie FIVB
“Om onze ploegen met hun spelers in het systeem te krijgen, zal onze competitie geregistreerd moeten worden bij de Wereldvolleybalfederatie (FIVB)”, benadrukt Lo Fo Wong. “Als dat het geval is, kan het bijvoorbeeld niet voorkomen dat mensen constant van nummers veranderen.”
Naar zijn zeggen zal dat effect hebben als de statistieken, zoals dat in internationale wedstrijden het geval is, bijgehouden worden. “Om de statistieken bij te houden, zal dus elke competitie geregistreerd moeten worden bij de FIVB.” Lo Fo Wong geeft toe dat er tijdens de test partijen kleine schoonheidsfouten waren. “Het was daarom een test om te kijken wat verbeterd moet worden. Alleen is het systeem gemaakt voor best-of-five series dus alleen de hoofdklasse.”
Handiger
In totaal is er gebruik gemaakt van vier tablets (twee bij de arbiters en één elk bij de coaches) en een laptop. “Het digitaal scoresysteem is sowieso handiger”, zeggen de officials Kimberly Sedoc-Budel en Janice Antonius afzonderlijk van elkaar. “Zeker voor het verloop voor opstellingen”, gaat Sedoc-Budel verder.
“Geen oponthoud bij time-outs en wissels. Het systeem geeft alles zelf aan”, vult Antonius aan. Budel-Sedoc laat verder optekenen dat vooral de tweede arbiter niet persé meer naar de tafel hoeft om te kijken, omdat die alles vóór zich heeft.
Antonie Manhoef en Naduschka Straal hadden de leiding over de laatste mannenhoofdklasseontmoeting van zondagavond tussen Scholen Volleybalvereniging (SVV) en Bazooka in handen. SVV won in straight sets: 25-16, 25-15, 25-23.
Andere scores: vrouwen hoofdklasse: Livo – Gideon 3-1 (25-17, 25-18, 15-25, 25-20); Yelyco – Condor 3-1 (25-11, 22-25, 25-21, 25-19); mannen eersteklasse: Yelyco 2 – Volleybal Zonder Stres 2-0 (25-21, 25-23); Lyzecks – Condor 2-1 (19-25, 25-19, 15-13).
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..