De voorbereidingen voor de viering van 135 jaar Javaanse Immigratie op 9 augustus aanstaande, zijn in volle gang. Voor deze dag zijn er diverse activiteiten gepland, waaronder het Jawa Cultureel Festival. Op 9 augustus wordt niet alleen de komst van de eerste Javaanse contractarbeiders in 1890 herdacht. De dag is ook bedoeld om een bijdrage te leveren aan de culturele diversiteit in Suriname. De viering en activiteiten vinden centraal plaats te Sana Budaya onder het thema: ‘Towards a Bright Future’.
Elwin Atmodimedjo, voorzitter van de Vereniging Herdenking Javaanse Immigratie (VHJI), merkt op dat de bijdrage van de Javanen – sociaal, cultureel, economisch, politiek en intellectueel – diep verankerd is in de Surinaamse samenleving. “Van de bekende bami en nasi in onze keukens tot invloedrijke rollen in het onderwijs, de gezondheidszorg en de politiek.” De herdenking beperkt zich daarom niet slechts tot de Javaanse gemeenschap, maar geldt als een nationale aangelegenheid. Atmodimedjo: ‘’Er is dit jaar gekozen voor het thema: ‘Towards a Bright Future’, omdat we niet alleen terugkijken, maar vooral vooruitblikken, want het pad dat onze voorouders hebben gebaand, moeten wij als volgende generaties voortzetten, samen met alle bevolkingsgroepen van Suriname. Dit jaar hebben we gemeend om ook anderen dan Javaanse groepen of bedrijven deel te laten hebben bij culturele optredens.”
Vooruitlopend op de feestdag starten de activiteiten op 1 augustus met een academisch symposium: ‘Integratie, Erfgoed en Toekomst’ over 135 jaar Javaanse aanwezigheid en bijdragen in Suriname, met als doel het opstellen van een toekomstgericht dossier voor natievorming. Het is de bedoeling om het symposium ook te houden in de districten.
De daaropvolgende dagen worden gevuld met diverse culturele en educatieve activiteiten.
Op 8 augustus, aan de vooravond van de herdenking van de Javaanse Immigratie, vind de officiële kranslegging plaats, gevolgd door toespraken van hoogwaardigheidsbekleders, waaronder vertegenwoordigers van het Kabinet van de President. Aansluitend wordt de traditionele Pasar Malam, een Javaans-Surinaamse avondmarkt, geopend met een rijk aanbod aan cultuur, dans, eten en kunst. De herdenkingsdag van de Javaanse Immigratie, 9 augustus vangt aan met ceremoniële plechtigheden.
Naast de activiteiten van de VHJI worden er ook door andere organisaties initiatieven ontplooid in het kader van 135 jaar Javaanse Immigratie. “Zo zijn er bijvoorbeeld organisaties die met name in de districten actief zijn, wat een zeer positieve ontwikkeling is”, zegt Atmodimedjo. Deze herdenking biedt volgens hem een moment van bezinning, viering en toekomstvisie.
The post Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Future’ ..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport belooft: ‘niet al…..
- Stoelendans voor het ambassadeurschap weer begonnen..
- Illegale landingsbaan in Goliath-gebied onklaar gemaakt.
- Boldewijn: ‘Brunswijk moet graafmachine van de staat terugg…..
- Ave regeerders, zij die sterven gaan groeten u.
- Tribute aan Whitney Houston en Tina Turner in Theater Thali…..
- Tiener steelt fiets van buurman en verkoopt die door..
- Caricom: CARPHA-strategie versterkt regionale gezondheidszo….
- President Geerlings-Simons overlegt met EBS-directie over e…..
- Vluchtgevaarlijke drugsverdachte ‘Olleh’ gezocht door just…..
- Luchtvaart maakt duikvlucht..
- ABPLAZ-voorzitter verwacht uitvoering loonafspraken door ni…..
- Gewapende en gemaskerde mannen overvallen gezin in woning P…..
- Gewapende overval op woning Copernicusstraat: grote buit en….
- Dronken automobilist zonder rijbewijs negeert stopteken pol…..
- Film over Madonna met Julia Garner nog steeds in ontwikkeli…..
- ‘Superman’ en ‘F1’ overschrijden beide $500 miljoen aan de …..
- Diddy wil strafzaak in vrijheid afwachten en biedt borgsom …..
- Trafassi brengt Lieve Hugo-tribute op Kwaku Summer Festival..
- Brunings druk bezig met inrichting ministerie Olie, Gas en …..
- Opmerkelijk – Peuter in India bijt giftige cobra dood in sp…..