In Suriname wordt momenteel de vierde niertransplantatiemissie uitgevoerd. Deze missie is op 26 maart jongstleden van start gegaan. Het doel hiervan is om dialysepatiënten in Suriname te helpen bij het ondergaan van een niertransplantatie. Een transplantatie is voor de patiënt een betere optie dan dialyse, omdat het de levensverwachting verlengt en de kwaliteit van leven verbetert.
Om de transplantaties mogelijk te maken, is er een samenwerking met Surinaamse artsen. Deze samenwerking verloopt uitstekend, mede doordat een deel van deze artsen hun opleiding in Amsterdam heeft gevolgd. De missie wordt geleid door dr. Mirza Idu van het Amsterdam Universitair Medisch Centrum (Amsterdam UMC).
Foto: Kabinet van de President
Dr. Idu heeft president Chandrikapersad Santokhi en minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid uitleg gegeven tijdens een bezoek dat de regeringsfunctionarissen op woensdag 2 april hebben gebracht aan het Nierdialysecentrum. Zij hebben zich georiënteerd en spraken de donor- en ontvangers moed in.
Voor deze missie zijn negen koppels geselecteerd. De selectieprocedure houdt in dat dialysepatiënten zich samen met een donor aanmelden bij de polikliniek. Vervolgens wordt de donor medisch gescreend om te beoordelen of hij of zij geschikt is voor nierdonatie en met één nier kan leven. De nazorg wordt verzorgd door de in Nederland opgeleide artsen.
- Drukkerijen ondergaan veiligheidsinspectie in aanloop naar …..
- Shell sluit overeenkomst voor nieuwe offshore boorcampagne …..
- Rijstcrisis raakt ook Suriname: ‘Zonder rijst geen vlees, g…..
- President decoreert 10 personen in Nederland..
- Jah Hands Baas ‘gemotiveerd en ready’ voor ‘Two Decades of …..
- Oude Kiesregeling versus nieuwe Kiesregeling..
- Kinderen met beperking genieten van sportdag..
- OPTSU wil vervolging president, ministers LVV en OW..
- UNDP overhandigt verkiezingsmateriaal aan Biza..
- Geen luisterend oor voor problemen Kwamalasamutu..
- Hoger beroepen civiele zaken vervallen op 1 mei..
- Aanbod vreemde valuta wordt opgevoerd..
- UNDP draagt officieel nieuw verkiezingsmateriaal over aan B…..
- China slaat terug tegen Amerikaanse tarieven..
- Kampioensaspiraties Ketura Margaret nog recht overeind..
- Yvonne Roekijem Saeri..
- Irene Geertruida van West-Polsbroek..
- Fatsoen in de politiek..
- KPS installeert applicatie om brandstofmisbruik tegen te ga…..
- Het Saramaccaans volk..
- WIE LIEGT EN WIE SPREEKT DE WAARHEID?..