PARAMARIBO — Chanice Rowlins, Surilva Warsosemito, Avinash Hanoeman en Raysherie Mohadin zijn eerder deze maand op Cuba afgestudeerd als arts. Het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) meldt maandag in een persbericht dat de afgestudeerden zich vol enthousiasme hebben uitgesproken over hun wens om terug te keren naar Suriname en dat zij ernaar uitkijken bij te dragen aan de versterking van de gezondheidszorg. In oktober zullen volgens BIS nog vijftien studenten hun studie in de geneeskunde afronden op Cuba.
Rowlins en Warsosemito hebben de zevenjarig opleiding grotendeels gevolgd in de provincies Santiago en Villa Clara, terwijl Mohadin en Hanoeman hun studieperiode in de hoofdstad Havana hebben doorgebracht. De Surinamers studeerden aan de Universiteiten voor geneeskundige wetenschappen in Villa Clara, Santiago de Cuba en La Habana.
(lees verder onder de )
De Surinaamse Surilva Warsosemito (m) met twee artsen verbonden aan de Universidad de Ciencias Médicas de Villa Clara. [: BIS]
Tijdens feestelijke afstudeerceremonies, bijgewoond door studenten van diverse nationaliteiten, hebben de vier Surinamers hun diploma ontvangen uit handen van vertegenwoordigers van de universiteiten. Ook de Surinaamse ambassadeur Wendy Paulus-Aminta woonde de plechtigheden bij.
De afgestudeerde artsen Raysherie Mohadin en Avinash Hanoeman worden geflankeerd door ambassadeur Wendy Paulus-Aminta (l) en haar eerste secretaris na de afstudeerceremonie op de Universidad de Ciencias Médicas de La Habana. [: BIS]
- Nog steeds onduidelijkheid rond afvloeing bij Newmont..
- Toename drugssmokkel via post: burgers onbewust betrokken b…..
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten.
- ILD-longarts Bajnath waarschuwt voor gevaren van vapen..
- Caricom en Paho bundelen krachten in nieuwe vijfjarenstrate…..
- Nieuwbakken parlementariër Betterson ziet kansen in burger …..
- Asha Barnett stimuleert creatief ondernemerschap op Barbado…..
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige….
- Staatsolie-directie bespreekt toekomstplannen met president…..
- Ramsaran: “Geen loze beloften, maar concrete stappen voor h…..
- People in Control: Suriname heeft jongeren nodig die verant…..
- Schuld van SLM bij Luchthavenbeheer is USD 13 miljoen..
- Sampie: ‘Ik was mijn telefoon thuis vergeten’..
- Ricardo Panka in beeld voor ambassadeurspost..
- Bejaarde man zwaar toegetakeld; derde overvaller nog voortv…..
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger l….
- Samenleving is lang genoeg gestraft, zegt nieuwe OW-ministe…..
- Presidentsverkiezingen Guyana draaien om olie, ongelijkheid…..
- Museum Bakkie: ‘Ik ben zelf geïnteresseerd in bijzondere ve…..
- Morgen eerste ministersraad vergadering..
- Fractie NPS doneert maandelijks SRD 120.000 aan sociaal fon…..