Vicepresident Gregory Rusland heeft op woensdag 6 augustus 2025 duidelijk gemaakt dat de regering-Simons niet van plan is om wurgcontracten in stand te houden of eraan mee te werken. “Wanneer je overneemt als regering, wil je weten waarmee je begint,” aldus Rusland voorafgaand aan de wekelijkse Raad van Ministersvergadering.
De vicepresident gaf aan dat in regeringsverband is besproken om evaluatieteams samen te stellen. Deze teams zullen worden belast met een grondige analyse van lopende contracten en de situatie bij parastatale bedrijven.
Mogelijke wurgcontracten op tafel
Rusland sloot niet uit dat tijdens deze evaluatie mogelijke wurgcontracten boven water zullen komen. “Als er wurgcontracten zijn gesloten in een korte tijd, zullen die ook op tafel gelegd worden,” benadrukte hij.
Het doel van de evaluatie is volgens de vicepresident om een duidelijk beeld te krijgen van de uitgangspositie van de regering. Zo kan op transparante wijze worden vastgesteld welke contractuele verplichtingen zijn aangegaan en wat de impact daarvan is op het overheidsbeleid en de staatsfinanciën.
Evaluatieperiode van twee maanden
Voor de uitvoer van de evaluatie is een periode van twee maanden uitgetrokken. In die tijd moeten de evaluatieteams een volledig overzicht aanleveren van de bestaande afspraken en verplichtingen, zowel binnen ministeries als bij staatsbedrijven.
De regering wil op basis van deze analyse bepalen welke stappen nodig zijn om eventuele schadelijke contracten aan te passen of te beëindigen, in het belang van het land en de samenleving.
Met deze stap benadrukt de regering haar voornemen om transparantie, verantwoord bestuur en financiële rechtvaardigheid centraal te stellen in het overheidsbeleid.
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..