Een vicepresident is een sleutelfiguur binnen de uitvoerende macht. Hij is medeverantwoordelijk voor de dagelijkse leiding van de regering, het coördineren van het beleid en het waarborgen van samenhang binnen het kabinet. Ook treedt hij op als waarnemend staatshoofd, wanneer de president zijn taken niet kan uitvoeren. Sinds 16 juli 2020 bekleedt Ronnie Brunswijk deze belangrijke functie in ons land. Recentelijk lijkt hij een andere rol te bekleden.
Tijdens een partijbijeenkomst riep NDP’er Sergio Akiemboto, de vicepresident op tot een open debat over het regeringsbeleid. Akiemboto benadrukte het belang van transparantie en publieke verantwoording. Volgens hem moet het volk duidelijkheid krijgen over de koers van het land.
Brunswijk heeft onlangs door middel van een videoboodschap, die inmiddels breed is verspreid op sociale media, fel uitgehaald tegen Akiemboto. De vicepresident ging verder dan enkel inhoudelijke kritiek, hij beschuldigde Akiemboto van wanbeleid tijdens zijn periode bij het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen en van directe betrokkenheid bij de financiële problemen bij staatsbedrijf Grassalco. Ook zei Brunswijk, dat Akiemboto geen visie heeft inzake ontwikkeling. “Als het volk mij op de juiste plek zet, zal men zien hoe het land goed bestuurd moet worden. Ik ben een geboren leider”, aldus Brunswijk.
Als vicepresident is Brunswijk een van de hoogste leiders van het land, zijn functie is niet alleen symbolisch, hij heeft direct invloed op het beleid en de koers van Suriname. Dus als hij zegt: “Als het volk mij op de juiste plek zet, zal men zien hoe het land, goed bestuurd moet worden”, roept dat vragen op, want hij is als vicepresident al sinds juli 2020 medeverantwoordelijk voor die leiding. Brunswijk gaf wel aan, het debat aan te willen gaan, maar in plaats van rust en gezag uit te stralen, zoals dat past bij het op een na hoogste ambt in het land, werd de boodschap persoonlijk en defensief. Is dit het leiderschap dat Suriname op dit moment nodig heeft?
The post Vicepresident of Vechter? ..
- Lions Club Kwatta eerst verpleegkundigen op Dag van de Verp…..
- Rechter sommeert WFU tot hervatting werk: Federatie legt zi…..
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..
- Eerbetoon aan onze zorghelden op de Dag der Verpleging..
- Gewapende overval op woning aan Mawakaboweg: bewoners onder…..
- Beeldmateriaal van politieoptreden betreft een geval van 20…..
- Man aangehouden in onderzoek naar verdachte uitreiking opro…..
- Claudia Marica-Redan op Dag der Verpleging: ‘U bent het klo…..
- Natio-spelmaker Pherai promoveert met HSV naar Bundesliga..
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten..
- 𝘽𝙚𝙚𝙡𝙙𝙢𝙖𝙩𝙚𝙧𝙞𝙖𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 𝙥𝙤𝙡𝙞𝙩𝙞𝙚𝙤𝙥𝙩𝙧𝙚𝙙𝙚𝙣 𝙗𝙚𝙩𝙧𝙚𝙛𝙩 𝙚𝙚𝙣 𝙜𝙚𝙫𝙖𝙡 𝙫𝙖𝙣 20…..
- Wet Arbeidsbescherming Gezin wordt geëvalueerd..
- Goudruzie mondt uit in schietpartij in Koffiekamp..
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties..
- Mooie mensen..
- Staat negeert vonnis rechter: advocaat dreigt met beslagleg…..
- President Santokhi in dialoog tijdens driedaagse meet-and-g…..
- Dag van de Verpleging: Verplegenden verdienen meer dan onze…..
- VIDS-project ondersteunt strijd voor erkenning inheemse lan…..