door Sharon Singh
PARAMARIBO — De regering zet in op een grondige evaluatie in de eerste honderd dagen. Volgens de zondag gekozen vicepresident Gregory Rusland is het essentieel om eerst volledig inzicht te krijgen in de huidige situatie. “We moeten weten wat we overnemen, hoe groot de schulden zijn, wat er speelt op de ministeries en bij staatsbedrijven. Pas daarna kunnen we gericht beleid ontwikkelen.”
Met hem is Jennifer Geerlings-Simons gekozen als president. Ze is de eerste vrouw in Suriname die dit ambt mag bekleden. Dit wordt door velen omschreven als ‘een mijlpaal’, ook vanwege de belofte van vernieuwing die het nieuwe leiderschap met zich meebrengt.
“We gaan samen hard aan de slag om Suriname uit de problemen te halen en dit land tot een plek te maken waar alle Surinamers, jong en oud, een beter leven kunnen opbouwen”
Toch benadrukte Rusland dat het niet gaat om het geslacht van de leiders, maar om hun kwaliteiten. “Wat mij betreft kijk ik niet naar man of vrouw die president of vicepresident wordt. Wat telt, is wie de beste mensen zijn om die functies in te vullen.”
Financiën groot knelpunt
De NPS-voorzitter onderstreepte dat de verkiezingen zondag vooral een moment van bezinning waren en geen feest. “Je weet dat je een grote verantwoordelijkheid krijgt. Samen met anderen moet je ervoor zorgen dat het land beter wordt. Dat het onderwijs verbetert, de gezondheidszorg versterkt wordt, straten onderhouden worden en mensen zich veilig voelen in hun eigen huis.”
Een groot knelpunt is de financiële situatie van Suriname. “Het land heeft te maken met grote schulden. Die drukken zwaar op onze mogelijkheden om te investeren in essentiële sectoren zoals onderwijs, gezondheidszorg en veiligheid,” zei Rusland. “Leerkrachten, verpleegkundigen en politieagenten moeten kunnen leven van hun werk. We moeten kritisch kijken naar ons financieel beheer, zodat we ondanks de beperkingen toch die groepen kunnen ondersteunen.”
Samen aan de slag
De nieuwe regering wil snel middelen vrijmaken voor ziekenhuizen en de zorgsector. “We moeten zorgen dat ziekenhuizen over voldoende materiaal beschikken, en dat de middelen zo snel mogelijk beschikbaar komen om de vitale sectoren weer op de rails te krijgen.”
Rusland sprak vol vertrouwen over de samenwerking met gekozen president Geerlings-Simons. “We gaan samen hard aan de slag om Suriname uit de problemen te halen en dit land tot een plek te maken waar alle Surinamers, jong en oud, een beter leven kunnen opbouwen.” De gekozen president en vicepresident worden op 16 juli tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblee in de Anthony Nesty Sporthal geïnstalleerd in hun ambt.
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52..
- Petronas start boringen in Blok 52 op zoek naar nieuwe olie…..
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..
- HVB zal één ministerspost van de NDP invullen; Sapoen blijf…..