door Sharon Singh
PARAMARIBO — De regering zet in op een grondige evaluatie in de eerste honderd dagen. Volgens de zondag gekozen vicepresident Gregory Rusland is het essentieel om eerst volledig inzicht te krijgen in de huidige situatie. “We moeten weten wat we overnemen, hoe groot de schulden zijn, wat er speelt op de ministeries en bij staatsbedrijven. Pas daarna kunnen we gericht beleid ontwikkelen.”
Met hem is Jennifer Geerlings-Simons gekozen als president. Ze is de eerste vrouw in Suriname die dit ambt mag bekleden. Dit wordt door velen omschreven als ‘een mijlpaal’, ook vanwege de belofte van vernieuwing die het nieuwe leiderschap met zich meebrengt.
“We gaan samen hard aan de slag om Suriname uit de problemen te halen en dit land tot een plek te maken waar alle Surinamers, jong en oud, een beter leven kunnen opbouwen”
Toch benadrukte Rusland dat het niet gaat om het geslacht van de leiders, maar om hun kwaliteiten. “Wat mij betreft kijk ik niet naar man of vrouw die president of vicepresident wordt. Wat telt, is wie de beste mensen zijn om die functies in te vullen.”
Financiën groot knelpunt
De NPS-voorzitter onderstreepte dat de verkiezingen zondag vooral een moment van bezinning waren en geen feest. “Je weet dat je een grote verantwoordelijkheid krijgt. Samen met anderen moet je ervoor zorgen dat het land beter wordt. Dat het onderwijs verbetert, de gezondheidszorg versterkt wordt, straten onderhouden worden en mensen zich veilig voelen in hun eigen huis.”
Een groot knelpunt is de financiële situatie van Suriname. “Het land heeft te maken met grote schulden. Die drukken zwaar op onze mogelijkheden om te investeren in essentiële sectoren zoals onderwijs, gezondheidszorg en veiligheid,” zei Rusland. “Leerkrachten, verpleegkundigen en politieagenten moeten kunnen leven van hun werk. We moeten kritisch kijken naar ons financieel beheer, zodat we ondanks de beperkingen toch die groepen kunnen ondersteunen.”
Samen aan de slag
De nieuwe regering wil snel middelen vrijmaken voor ziekenhuizen en de zorgsector. “We moeten zorgen dat ziekenhuizen over voldoende materiaal beschikken, en dat de middelen zo snel mogelijk beschikbaar komen om de vitale sectoren weer op de rails te krijgen.”
Rusland sprak vol vertrouwen over de samenwerking met gekozen president Geerlings-Simons. “We gaan samen hard aan de slag om Suriname uit de problemen te halen en dit land tot een plek te maken waar alle Surinamers, jong en oud, een beter leven kunnen opbouwen.” De gekozen president en vicepresident worden op 16 juli tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblee in de Anthony Nesty Sporthal geïnstalleerd in hun ambt.
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsp…..
- President: “Boeroe-verhaal deel groter Surinaams verhaal va…..
- Afrikaanse financiering moet groter deel olie-inkomsten in …..
- Minister Raghoebarsing roept op tot eenheid: “Stop met etni…..
- ENORME ACHTERUITGANG EN ONSPORTIEF VERLIES..
- Ondanks misstanden: Verkiezingen van 25 mei 2025 officieel …..
- Dikan: “We moeten nu werk van maken om de traditionele rech…..
- Regen in de ochtend, droog in de nacht..
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..