Suriname heeft recentelijk een schenking van 88 containers met voedselpakketten ontvangen van de Indiase regering, bedoeld om de voedselzekerheid in het land te ondersteunen. De eerste 21 containers zijn inmiddels aangekomen, en de distributie aan burgers is gestart in de Congreshal.
Opvallend was de afwezigheid van vicepresident Ronnie Brunswijk bij de officiële introductie van deze voedselpakketten. President Chan Santokhi gaf aan dat de vicepresident was uitgenodigd, maar niet is komen opdagen. Ook bij andere activiteiten van de regering gisteren, waaronder de ingebruikname van een trimbaan te Lelydorp, was Brunswijk niet aanwezig.
Eerder had D-TV Express de vicepresident gesproken tijdens een veldbezoek in Beekhuizen. Toen Brunswijk werd gevraagd naar de voedselpakketten uit India, gaf hij aan dat hij hier niets van afwist en verwees hij voor vragen naar de president.
VHP-assembleelid Asis Gajadien reageerde op deze houding van de vicepresident. Hij gaf aan dat Brunswijk vaker heeft beweerd van niets te weten, terwijl hij wél aanwezig is bij regeringsvergaderingen waarin dergelijke besluiten worden besproken. “Ik ben niet onder de indruk van het feit dat de vicepresident zegt dat hij niets weet over de voedselpakketten,” aldus Gajadien.
De Indiase schenking bestaat uit 88 containers met levensmiddelen. President Santokhi benadrukte dat de producten streng zijn gecontroleerd en volledig veilig zijn voor consumptie. Om dit te onderstrepen proefden enkele ministers beschuit met jam voor het oog van de aanwezigen.
De afwezigheid van de vicepresident bij zowel de introductie van de voedselpakketten als andere activiteiten van de regering gisteren roept vragen op binnen de samenleving. De distributie van de voedselpakketten zal de komende weken worden voortgezet in verschillende districten van het land.
- MIGRANTEN VERWELKOMEN, OF BESTELEN EN WEGPESTEN?..
- Geslaagd Netwerk Event van de 12de editie van de Bouw-, Woo…..
- Vermiste man gevonden: lichaam komt dagen later boven water..
- “Politieke stunt bouw zeedijk Weg naar Zee”..
- 30 bromfietsers vorig jaar omgekomen in het verkeer..
- Huize Ashiana krijgt bloeddrukmeters van het kabinet..
- Oriënterend bezoek Staatsolie aan FPSO-faciliteit Guyana..
- Indiase voedselpakketten zullen op veiligheid gecontroleerd…..
- VN-mensenrechtendeskundige op bezoek in Suriname..
- ‘Jouw Stem Telt’: bewuste keuzes voor een sterker Surin…..
- Damaru lanceert campagne ‘Jouw stem, het verschilR…..
- Bronto Somohardjo: “Landvreugd is de ‘prey prey’-mini…..
- 2024: Verkeersslachtoffers toegenomen; grootste groep jonge…..
- Bekendmaking..
- Grote interesse onder diaspora om te werken in Suriname..
- Ramadhin ontkent intrekken Bazo-kaarten en dure hartoperati…..
- Piloot lichtgewond bij crash privévliegtuig in Maripasoula..
- OM bevestigt ontvangst 10 verzoekschriften Wi Sranan..
- Del Castilho: Terugroepwet ongewenst, maar noodzakelijk..
- Migratie-uitdagingen en de noodzaak van een duurzaam beleid…..
- Overwegend buien en onweersbuien..