De VHP wil in de komende regeerperiode inzetten op de oprichting van een nieuw ministerie dat zich specifiek zal richten op het beleid voor parastatale bedrijven. Dat heeft president Chan Santokhi, tevens voorzitter van de VHP, bekendgemaakt tijdens de presentatie van het verkiezingsprogramma 2025-2030 van de partij.
Hoewel de naam van het nieuwe ministerie nog niet is vastgesteld, is het voor de VHP duidelijk dat er behoefte is aan een aparte beleidsstructuur. “Wij willen gericht beleid voor parastatale bedrijven. De doorlichting is al uitgevoerd, het rapport ligt er. Het is duidelijk welke bedrijven strategisch zijn, waar we moeten investeren en welke veranderingen we moeten doorvoeren. Ook is vastgesteld welke bedrijven we zullen afstoten of commercialiseren. Dat zal op verantwoorde wijze gebeuren, met betrokkenheid van de private sector en met inachtneming van de wettelijke bepalingen,” aldus Santokhi.
Volgens de VHP-voorzitter is het beleid rondom parastatale bedrijven inmiddels verder gerationaliseerd. “Het beleid is goedgekeurd door de regering. De wet is al ingediend. Die zal worden goedgekeurd, waarna er een nieuw beleidskader komt voor parastatale bedrijven,” lichtte hij toe.
Binnen het coalitieverband wil de VHP hierover verder in gesprek, maar de oprichting van een apart ministerie is voor de partij een duidelijk speerpunt. Santokhi gaf aan dat parastatale bedrijven momenteel onder verschillende ministeries vallen, wat leidt tot onduidelijkheid over het gevoerde beleid.
“Er is nauwelijks transparantie, met uitzondering van bedrijven zoals Staatsolie, Telesur en enkele anderen. Er zijn ondernemingen waarvan het laatste financiële verslag dateert uit 2017. We moeten daar echt een inhaalslag maken. Daarom willen wij een apart ministerie,” verklaarde hij.
De wet op parastatale bedrijven is inmiddels ingediend bij De Nationale Assemblee. Deze wet moet de basis vormen voor een transparanter, efficiënter en strategisch beleid binnen de sector.
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..
- Gemoederen verhit tijdens verkiezingsdebat Surinaamse polit…..
- Soerijatie Jatin gehuwd Zuidveen..
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..
- Latour in transitie; project Belgische studenten in uitvoer..
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Autobestuurder overlijdt na zware botsing met trekker in Ni…..
- Mac Andrew: ‘Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel ar…..
- Rechter straft illegale mijnwerker: boete van SRD 10.000 en…..
- MET VUUR SPELEN..
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpogin…..
- Succesvolle Verkiezingsbeurs 2025 afgesloten..
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!..
- Meerdere sporters gedecoreerd rond Internationale dag van S…..
- BVSS-voorzitter bezorgd over achtergelaten vuil na Avondvie…..
- TOERISTISCHE TREKPLEISTER OF TROOSTELOZE TROEP?..
- NIET VOLWASSEN GENOEG VOOR PEILINGEN..