Komt mogelijk met DNA-presidents- en vicepresidentskandidaat
PARAMARIBO — Nu het Centraal Hoofdstembureau (CHS) de definitieve verkiezingsuitslagen heeft vastgesteld, kijkt de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) uit naar de besluitvorming door het OKB. Vooruitlopend hierop bedankt de VHP alle kiezers voor hun betrokkenheid bij het democratisch proces en de verkiezingsautoriteiten voor hun inzet.
Het partijbestuur zal zich samen met alle gekozen volksvertegenwoordigers van de VHP de komende dagen beraden over de vervolgstappen en de wettelijke mogelijkheden voor kandidaatstelling voor de komende verkiezingen met betrekking tot de leiding in De Nationale Assemblee en die van president en vicepresident van Suriname. Dit proces zal zorgvuldig en in lijn met de grondwettelijke bepalingen worden doorlopen.
Het partijbestuur blijft toegewijd aan de verdere ontwikkeling en versterking van democratische instituties en zal transparantie en overleg centraal stellen in alle politieke besluitvorming. Maandag had de partij het OKB gevraagd de verkiezingsuitslag voorlopig niet bindend te verklaren. Aanleiding is beeldmateriaal waarop te zien zou zijn dat onbekenden zonder toezicht twee koffers het gebouw van het Nationaal Informatie Instituut (NIS) verlaten, waar stembiljetten van Paramaribo zijn opgeslagen.
De hoofdstembureauvoorzitter van Paramaribo, Ricardo Bhola gaf aan dat er niets aan de hand was. De kwestie met mogelijk verdwenen koffers werd onderzocht. Het gaat om normale werkzaamheden en hebben niets met stembiljetten te maken.
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..
- Wisselkoersen blijven stijgen..
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India o…..
- RBTW houdt verdachte en heler aan, ter zake reeks gepleegde…..
- Plein vindt president en totale regering onfatsoenlijk in k…..
- Edgar ‘Bugru’ Burgos: ‘Sly is een groot voorbeeld voor mij …..
- Trump-regering beëindigt legale status van ruim half miljoe…..
- VS waarschuwt burgers in Midden-Oosten en Noord-Afrika..
- Video –..
- Schaker Yeung vijftiende in Bahama’s..
- President Santokhi betuigt medeleven na dodelijke vliegtuig…..
- Workshop archiefrestauratie bij NAS: ‘Onderhoud is behoud…..
- Suriname wil leren van India’s digitale arbeidssystemen..
- Veertigjarige man opgesloten na mishandelen zwageres..
- Slechte werkomstandigheden en loze beloften drijven buscont…..
- Staatsolie steunt kinderen met een beperking..
- Punwasi: ‘Leuzen over fraude houden voor ons geen stand…..
- Gajadien: het moet eens ophouden; afsrpaken moeten worden n…..
- Quincy Promes opgepakt in Dubai..
- Kwik en lood bedreigen gezondheid zwangere vrouwen..