door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) gevraagd de verkiezingsuitslag voorlopig niet bindend te verklaren. Aanleiding is beeldmateriaal waarop te zien zou zijn dat onbekenden zonder toezicht twee koffers het gebouw van het Nationaal Informatie Instituut (NIS) verlaten, waar stembiljetten van Paramaribo zijn opgeslagen.
Volgens de VHP roept dit ernstige twijfels op over de integriteit van het proces. De partij vermoedt dat hierdoor afwijkingen zijn ontstaan tussen de turflijsten van 25 mei en de uiteindelijke tellingen. Naast Paramaribo beklaagt de VHP zich ook over andere districten waar volgens haar ernstige fouten zijn geconstateerd.
De VHP eist een diepgaand onderzoek naar de identiteit van de betrokkenen, hun motieven en het lot van de verdwenen koffers. Indien nodig moet er volgens de partij aangifte van fraude worden gedaan. Ook pleit de VHP voor de instelling van een onafhankelijke veiligheidscommissie met vertegenwoordigers van verschillende instellingen en politieke partijen.
Intussen heeft hoofdstembureauvoorzitter van Paramaribo Ricardo Bhola bevestigt dat er niets aan de hand is. De kwestie met mogelijk verdwenene koffers is onderzocht. Het gaat om ormale werkzaamheden en hebben met stembiljetten niets te maken. Het hoofdstembureau houd vanmiddag om 18.00 uur haar openbare zitting.
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..
- 28-jarige man rijdt in op dief; bestuurder in verzekering g…..
- Partijen zonder zetels hadden ook bij een samenwerking geen…..
- Haïtiaanse kinderen lopen risico op seksueel misbruik te mi…..
- Moira Morroy’s Movement Studio brengt leerlingenvoorstellin…..
- Frankrijk verbiedt roken op stranden, in parken en bij bush…..
- CVS, Walgreens en Rite Aid sluiten massaal winkels..
- Na Ashwin Ramcharan zegt ook Gerard Spong: Simons ongeschik…..
- Het volk heeft niet gesproken – het is verdeeld en ve…..
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..