door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) gevraagd de verkiezingsuitslag voorlopig niet bindend te verklaren. Aanleiding is beeldmateriaal waarop te zien zou zijn dat onbekenden zonder toezicht twee koffers het gebouw van het Nationaal Informatie Instituut (NIS) verlaten, waar stembiljetten van Paramaribo zijn opgeslagen.
Volgens de VHP roept dit ernstige twijfels op over de integriteit van het proces. De partij vermoedt dat hierdoor afwijkingen zijn ontstaan tussen de turflijsten van 25 mei en de uiteindelijke tellingen. Naast Paramaribo beklaagt de VHP zich ook over andere districten waar volgens haar ernstige fouten zijn geconstateerd.
De VHP eist een diepgaand onderzoek naar de identiteit van de betrokkenen, hun motieven en het lot van de verdwenen koffers. Indien nodig moet er volgens de partij aangifte van fraude worden gedaan. Ook pleit de VHP voor de instelling van een onafhankelijke veiligheidscommissie met vertegenwoordigers van verschillende instellingen en politieke partijen.
Intussen heeft hoofdstembureauvoorzitter van Paramaribo Ricardo Bhola bevestigt dat er niets aan de hand is. De kwestie met mogelijk verdwenene koffers is onderzocht. Het gaat om ormale werkzaamheden en hebben met stembiljetten niets te maken. Het hoofdstembureau houd vanmiddag om 18.00 uur haar openbare zitting.
- Woningbrand aan de Sewnarainweg..
- Suriname laat miljoenen liggen door gebrek aan auteursrecht…..
- OM eist celstraffen voor gewelddadige straatberovingen op l…..
- Negen districten klaar, Paramaribo laat nog op zich wachten..
- De Boeroe-erfenis binnen het hart van 235 jaar Saramacca..
- Tasha’s World is terug met nieuwe single “Ready To Fall…..
- Week begint met regenachtige maandagochtend..
- Politiebericht over woningbrand Sewnarainweg..
- Straatprotest in Colombia na neerschieten presidentskandida…..
- Rosalina Francina Nijman- Landveld (104) Paramaribo 3-6-20…..
- Rosalina Francina Nijman-Landveld (104) Paramaribo 3-6-202…..
- Trump stuurt troepen: spanning loopt op bij protesten in Ca…..
- Nurmohamed voor internationaal forum in China..
- Landveld kandidaat-minister TCT: “We kijken niet alleen naa…..
- Brandstichter Pikin Saron aangehouden..
- Nurmohammed zoekt investeringskansen op topforum in China..
- Het krioelt van problemen bij CASAS..
- Hoofdstembureaus maken verkiezingsuitslag bekend..
- Presidentskandidaat Simons: “Goudsector draagt nog niet vol…..
- NDP en NPS heersers in Coronie; moeizaam proces..
- Caricom-ministers buigen zich over handels- en integratievr…..