De VHP heeft felle kritiek geuit op het functioneren van het stembureaupersoneel tijdens de verkiezingen van 25 mei 2025. Volgens VHP-assembleelid Asis Gajadien vertoonden meerdere stembureaus ernstige tekortkomingen, waardoor het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) op diverse locaties moest ingrijpen.
Zo zouden de processen-verbaal op verschillende stembureaus niet correct zijn ingevuld en zijn deze op sommige locaties zelfs niet aangeplakt, zoals wettelijk verplicht is. De VHP kijkt uit naar de aangekondigde persconferentie van de verkiezingsautoriteiten op maandag 2 juni. De partij benadrukt dat het proces vóór 29 juni moet zijn afgerond, zodat de installatie van de nieuwe assemblee tijdig kan plaatsvinden.
Volgens Gajadien meldden zich op de dag van de verkiezingen bovendien meerdere leden van het stembureau af, waardoor voorzitters genoodzaakt waren op het laatste moment vervangend personeel aan te trekken. Dit leidde tot organisatorische knelpunten. Desondanks hoopt de VHP dat de uiteindelijke uitslag een juiste afspiegeling zal zijn van de wil van het volk.
Met betrekking tot het politieke speelveld stelt Gajadien dat de partij de officiële uitslag afwacht. Hij wijst erop dat hervormingsgezinde regeringen, zeker wanneer zij ingrijpende maatregelen nemen zoals het afschaffen van subsidies in het kader van een IMF-programma, internationaal gezien vaak niet worden herkozen. Volgens hem is het aantal stemmen op de VHP gedaald van circa 108.000 naar ongeveer 86.000, maar betekent dit niet dat de samenleving de partij de rug heeft toegekeerd. De VHP voert nog gesprekken met verschillende partijen.
Over mogelijke functies binnen een nieuwe coalitie deed Gajadien geen uitspraken. Wel reageerde hij op uitlatingen van NPS-voorzitter Gregory Rusland, die in een interview bij ABC meldde dat de VHP de NPS de functie van president had aangeboden als onderdeel van een mogelijke coalitievorming. Gajadien onderstreepte in dat kader het belang van politieke stabiliteit, juist nu internationale investeerders, met name in de olie- en gassector, hun blik op Suriname hebben gericht. “Geen enkele partij doet mee aan verkiezingen om vervolgens niet te regeren,” aldus de VHP’er.
Op de vraag van journalist Samuel Blankendal over mogelijke strategische stappen antwoordde Gajadien kort: “Tan tiri a no don” – het proces is nog niet afgerond. Hij gaf aan dat de interne partijstructuren op de hoogte worden gehouden van de voortgang.
- Man in verzekering na omhakken kokosnootboom..
- Ray Neïman eregast Matinée Française..
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid – Tijd voor een ande…..
- Carmen Elaine Sweeb-Redman..
- Henk Paul Wartes..
- Mentale gezondheid en kennen van eigen rechten centraal tij…..
- Royal Fiiman Paansu viert 10-jarig bestaan: een decennium v…..
- Adhin kan regering beter begeleiden als DNA-voorzitter..
- Bureau Slachtofferzorg start bewustwordingscampagne met kic…..
- Tropenbos Suriname opent Agroforestry-trainingscentrum in D…..
- Ex-voorzitter OKB: ‘Geen reden voor niet-bindendverklaring …..
- Surinaamse verkiezingen..
- Eigenaar servicestation overvallen door gewapende mannen..
- Overwegend regenachtig op deze maandag..
- Regering vraagt alertheid bij ‘fake’ berichten over noodhul…..
- Zes gewonden bij aanval op pro-Israëlische demonstratie in …..
- Martha Elga Smiet (70) Paramaribo 23-5-2025..
- Rosita Francis Kroes – Mo Ajok (76) Paramaribo 27-5-2…..
- Olieprijs herstelt door OPEC+-beleid..
- Simons: “Ministeries zijn geen eigendom van partijen”..
- De Arend speelt Schakel de Flora in tweede helft van veld..