Nu de Nationale Democratische Partij (NDP) met steun van de samenwerkende partijen beschikt over een tweederdemeerderheid (34 zetels) in De Nationale Assemblée (DNA), staat de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) buitenspel en lijkt ze automatisch veroordeeld tot een oppositierol. Dit roept de vraag op of het zinvol is voor de VHP om nog een eigen presidents- en vicepresidentskandidaat voor te dragen.
Hoewel de VHP formeel nog geen standpunt heeft ingenomen over haar strategie, is de politieke werkelijkheid duidelijk: zonder steun van andere partijen maakt de VHP geen enkele kans haar kandidaten via het parlement gekozen te krijgen. Volgens de Grondwet is een tweederdemeerderheid (34 van de 51 stemmen) noodzakelijk om de president en vicepresident rechtstreeks via het parlement aan te wijzen.
De NDP heeft inmiddels Jennifer Simons en Gregory Rusland naar voren geschoven als kandidaten voor respectievelijk het presidents- en vicepresidentschap. Met expliciete steun van onder meer de ABOP lijkt hun verkiezing in DNA bij voorbaat vast te staan.
Politieke analisten adviseren de VHP om af te zien van het symbolisch voordragen van kandidaten en zich nadrukkelijk voor te bereiden op een krachtige oppositierol. Deze oppositierol wordt essentieel geacht voor het handhaven van democratische controle en het behartigen van de belangen van burgers tijdens de komende regeerperiode.
Of de VHP daadwerkelijk nog eigen kandidaten zal indienen voor de presidentiële verkiezing blijft afwachten. Zeker is echter wel dat de partij momenteel een verliezende positie inneemt binnen het parlementaire krachtenveld van Suriname.
- Mexico plaatst zich voor kwartfinale Concacaf Gold Cup 2025..
- Column: Finishing touch..
- SEOGS 2025: bevolking zal snel vruchten plukken van oliewin…..
- BESCHOUWING — Hopen op gezamenlijke verantwoordelijkheid..
- Adhin vraagt samenleving geen wonderen te verwachten van ni…..
- ‘SRD heeft meer dan 95 procent van haar koopkracht verloren…..
- Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise …..
- Politie houdt verdachte aan voor verduistering sieraden na …..
- Reactie op Tsang: Feiten verdraaien is geen leiderschap..
- OKB zal verkiezingen 2025 bindend verklaren..
- Sharon Balkaran: ‘We did it’..
- Volksgezondheid ondertekent overeenkomst voor digitale onde…..
- Cubaanse migratiestromen verschuiven: Guyana aantrekkelijk,…..
- Toekomst Corantijnbrug onzeker door nasleep verkiezingen Su…..
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olieboringen in …..
- John Brewster: ‘Mijn boek is bedoeld om de Surinamers wakke…..
- 160 poliklinieken op weg naar digitalisering..
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan..
- Verjaardagswens Venetiaan is dat Suriname stappen vooruit m…..
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname..
- Women in Agriculture beurs viert vrouwelijke kracht in land…..