Nu de Nationale Democratische Partij (NDP) met steun van de samenwerkende partijen beschikt over een tweederdemeerderheid (34 zetels) in De Nationale Assemblée (DNA), staat de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) buitenspel en lijkt ze automatisch veroordeeld tot een oppositierol. Dit roept de vraag op of het zinvol is voor de VHP om nog een eigen presidents- en vicepresidentskandidaat voor te dragen.
Hoewel de VHP formeel nog geen standpunt heeft ingenomen over haar strategie, is de politieke werkelijkheid duidelijk: zonder steun van andere partijen maakt de VHP geen enkele kans haar kandidaten via het parlement gekozen te krijgen. Volgens de Grondwet is een tweederdemeerderheid (34 van de 51 stemmen) noodzakelijk om de president en vicepresident rechtstreeks via het parlement aan te wijzen.
De NDP heeft inmiddels Jennifer Simons en Gregory Rusland naar voren geschoven als kandidaten voor respectievelijk het presidents- en vicepresidentschap. Met expliciete steun van onder meer de ABOP lijkt hun verkiezing in DNA bij voorbaat vast te staan.
Politieke analisten adviseren de VHP om af te zien van het symbolisch voordragen van kandidaten en zich nadrukkelijk voor te bereiden op een krachtige oppositierol. Deze oppositierol wordt essentieel geacht voor het handhaven van democratische controle en het behartigen van de belangen van burgers tijdens de komende regeerperiode.
Of de VHP daadwerkelijk nog eigen kandidaten zal indienen voor de presidentiële verkiezing blijft afwachten. Zeker is echter wel dat de partij momenteel een verliezende positie inneemt binnen het parlementaire krachtenveld van Suriname.
- Politieke stoelendans en mantelpakjes..
- Supermarkten opnieuw in de fout met vervallen producten op …..
- Simons: VHP-top probeert coalitievorming NDP bewust te dwar…..
- Politie pakt bende auto-inbrekers op bij Wijdenboschbrug..
- Ordening goudsector..
- Beëdiging notaris mr. Stephanie Ramautar..
- Beheer restanten Carolinabrug overgedragen aan plantagebest…..
- ECD treft weer vervallen producten aan in supermarkten..
- Indiër steelt sari’s van onderneemster..
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..