Nu de Nationale Democratische Partij (NDP) met steun van de samenwerkende partijen beschikt over een tweederdemeerderheid (34 zetels) in De Nationale Assemblée (DNA), staat de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) buitenspel en lijkt ze automatisch veroordeeld tot een oppositierol. Dit roept de vraag op of het zinvol is voor de VHP om nog een eigen presidents- en vicepresidentskandidaat voor te dragen.
Hoewel de VHP formeel nog geen standpunt heeft ingenomen over haar strategie, is de politieke werkelijkheid duidelijk: zonder steun van andere partijen maakt de VHP geen enkele kans haar kandidaten via het parlement gekozen te krijgen. Volgens de Grondwet is een tweederdemeerderheid (34 van de 51 stemmen) noodzakelijk om de president en vicepresident rechtstreeks via het parlement aan te wijzen.
De NDP heeft inmiddels Jennifer Simons en Gregory Rusland naar voren geschoven als kandidaten voor respectievelijk het presidents- en vicepresidentschap. Met expliciete steun van onder meer de ABOP lijkt hun verkiezing in DNA bij voorbaat vast te staan.
Politieke analisten adviseren de VHP om af te zien van het symbolisch voordragen van kandidaten en zich nadrukkelijk voor te bereiden op een krachtige oppositierol. Deze oppositierol wordt essentieel geacht voor het handhaven van democratische controle en het behartigen van de belangen van burgers tijdens de komende regeerperiode.
Of de VHP daadwerkelijk nog eigen kandidaten zal indienen voor de presidentiële verkiezing blijft afwachten. Zeker is echter wel dat de partij momenteel een verliezende positie inneemt binnen het parlementaire krachtenveld van Suriname.
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee ve…..
- Man breekt ruiten na verlies van bezittingen, politie grijp…..
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettow…..
- NCCR noteert landelijk slachtoffers van wateroverlast..
- Dertig jaar geëist voor moord en begraving van echtgenote..
- PAHO/WHO ondersteunt Suriname bij training Tabakswet-handha…..
- Man (66) overlijdt bij dodelijk verkeersongeval met vrachtw…..
- GOw2 heropent volledig gemoderniseerd tankstation aan Mahon…..
- Brand aan de Mirandastraat..
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand..
- Surinaamse Brouwerij trapt leerproject af: veerkrachtige je…..
- Zwaargewonde bij schietpartij in Paramaribo: gerichte afrek…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven li…..
- Weer brand in centrum Paramaribo..
- Swit Firi doorbreekt stilte met single en Nederland-tournee..
- 55-jarige man te Domburg dreigt woning buurvrouw in brand t…..
- Man slaat ramen gebouw stuk uit woede over verdwenen eigend…..
- Suriname vraagt OAS om steun voor inclusieve en veerkrachti…..
- Voorbereidingen in volle gang voor installatie nieuwe DNA-l…..
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart..
- Landgenoten nemen massaal afscheid van overleden DNA-lid Pa…..