De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft zich fel uitgesproken tegen pogingen om leden van De Nationale Assemblee (DNA) om te kopen. Volgens de partij zouden deze acties gericht zijn op het verkrijgen van de tweederdemeerderheid (34 zetels) die nodig is voor de verkiezing van de president en vicepresident. “Ook onze parlementariërs zijn benaderd met financiële en materiële aanbiedingen,” aldus de VHP in een verklaring.
“Dat is niet alleen een directe aanval op de integriteit van het parlement, maar ook op de democratische keuze van het volk.” De partij benadrukt dat zij niet zal zwichten voor druk of verleiding.
“Wij zijn gebouwd op principes, eerlijk bestuur en het dienen van de samenleving. Onze vertegenwoordigers laten zich niet omkopen – niet voor een positie, niet voor een privilege en zeker niet voor politieke manipulatie.”
De VHP herinnert eraan dat zij in 1996 al eerder slachtoffer werd van dergelijke praktijken, wat ertoe leidde dat de partij samen met de NPS in de oppositie belandde. Ook het opmerkelijke verloop van de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter van DNA in 2010 blijft volgens de partij een relevant voorbeeld van politieke manipulatie.
De partij roept op tot waakzaamheid en transparantie binnen alle politieke partijen. “De strijd in Suriname gaat niet langer alleen over beleid, maar over het beschermen van onze democratische waarden tegen corruptie en machtshonger.”
“Dit is het moment om op te staan. Wij zijn strijdvaardig, verenigd en vastbesloten om de stem van het volk te verdedigen. Wij buigen niet. Wij strijden. En samen winnen we – voor rechtvaardigheid, voor het volk, voor Suriname,” is de boodschap van de VHP aan haar achterban.
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: “Zware taak voor komende regering”..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor ‘open en constructief dia…..
- Stichting 8 December 1982 volledig eens met kritiek Venetia…..
- Wereldprimeur: Brazilië vrij van veevirus zonder prik..
- Suriname waarheen?..
- President Santokhi: “Wij vechten door voor democratie en ge…..
- Procedurele tekortkomingen verkiezingen worden aangepakt..
- Ontvluchte verdachte aangehouden..
- VHP geeft de strijd niet op; einduitslag nog niet definitie…..
- Ondernemer in val gelokt bij verkoop auto-onderdelen via Fa…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS houdt evaluatie …..
- Hernhutterstraat krijgt nieuwe asfaltlaag; werkzaamheden tu…..
- Eerevoorzitter Venetiaan keurt coalitie NPS met NDP ten zee…..
- NDP vergroot stemvoorsprong op VHP..
- Venetiaan not amused over samenwerking NPS met NDP..
- SBM Offshore start bouw FPSO voor Suriname’s eerste diepzee…..