De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft zich fel uitgesproken tegen pogingen om leden van De Nationale Assemblee (DNA) om te kopen. Volgens de partij zouden deze acties gericht zijn op het verkrijgen van de tweederdemeerderheid (34 zetels) die nodig is voor de verkiezing van de president en vicepresident. “Ook onze parlementariërs zijn benaderd met financiële en materiële aanbiedingen,” aldus de VHP in een verklaring.
“Dat is niet alleen een directe aanval op de integriteit van het parlement, maar ook op de democratische keuze van het volk.” De partij benadrukt dat zij niet zal zwichten voor druk of verleiding.
“Wij zijn gebouwd op principes, eerlijk bestuur en het dienen van de samenleving. Onze vertegenwoordigers laten zich niet omkopen – niet voor een positie, niet voor een privilege en zeker niet voor politieke manipulatie.”
De VHP herinnert eraan dat zij in 1996 al eerder slachtoffer werd van dergelijke praktijken, wat ertoe leidde dat de partij samen met de NPS in de oppositie belandde. Ook het opmerkelijke verloop van de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter van DNA in 2010 blijft volgens de partij een relevant voorbeeld van politieke manipulatie.
De partij roept op tot waakzaamheid en transparantie binnen alle politieke partijen. “De strijd in Suriname gaat niet langer alleen over beleid, maar over het beschermen van onze democratische waarden tegen corruptie en machtshonger.”
“Dit is het moment om op te staan. Wij zijn strijdvaardig, verenigd en vastbesloten om de stem van het volk te verdedigen. Wij buigen niet. Wij strijden. En samen winnen we – voor rechtvaardigheid, voor het volk, voor Suriname,” is de boodschap van de VHP aan haar achterban.
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces..
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..
- Regering neemt belangrijke besluiten voor infrastructuur, w…..
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..
- Portefeuilleverdeling binnen nieuwe regering krijgt vorm..
- NPS bekritiseert rol president bij vertraging verkiezingsui…..
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondze…..
- Verdeeld..
- Breaking: Voorlopige telling afgerond, NDP de grootste..
- NPS: uitspraken president zijn politiek gekleurd en hypocri…..
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?..
- Custom Connect opent tweede vestiging in Suriname..
- Bezorgdheid VHP-voorzitter/president..
- President Santokhi: “Onafhankelijke verkiezingsautoriteit b…..
- Ondernemer opgelicht via sociale media..
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie..
- Economische uitdagingen blijven ook voor nieuwe regering..
- Nieuwe single ‘Suriname Boss’: ‘Wees trots op je afkomst en…..
- Heldhaftige omstanders voorkomen beroving op klaarlichte da…..