De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft zich fel uitgesproken tegen pogingen om leden van De Nationale Assemblee (DNA) om te kopen. Volgens de partij zouden deze acties gericht zijn op het verkrijgen van de tweederdemeerderheid (34 zetels) die nodig is voor de verkiezing van de president en vicepresident. “Ook onze parlementariërs zijn benaderd met financiële en materiële aanbiedingen,” aldus de VHP in een verklaring.
“Dat is niet alleen een directe aanval op de integriteit van het parlement, maar ook op de democratische keuze van het volk.” De partij benadrukt dat zij niet zal zwichten voor druk of verleiding.
“Wij zijn gebouwd op principes, eerlijk bestuur en het dienen van de samenleving. Onze vertegenwoordigers laten zich niet omkopen – niet voor een positie, niet voor een privilege en zeker niet voor politieke manipulatie.”
De VHP herinnert eraan dat zij in 1996 al eerder slachtoffer werd van dergelijke praktijken, wat ertoe leidde dat de partij samen met de NPS in de oppositie belandde. Ook het opmerkelijke verloop van de verkiezing van de voorzitter en vicevoorzitter van DNA in 2010 blijft volgens de partij een relevant voorbeeld van politieke manipulatie.
De partij roept op tot waakzaamheid en transparantie binnen alle politieke partijen. “De strijd in Suriname gaat niet langer alleen over beleid, maar over het beschermen van onze democratische waarden tegen corruptie en machtshonger.”
“Dit is het moment om op te staan. Wij zijn strijdvaardig, verenigd en vastbesloten om de stem van het volk te verdedigen. Wij buigen niet. Wij strijden. En samen winnen we – voor rechtvaardigheid, voor het volk, voor Suriname,” is de boodschap van de VHP aan haar achterban.
- Vicepresident Brunswijk tekent condoleanceregister en bezoe…..
- OM eist tot 35 jaar cel voor gewelddadige roofmoord op onde…..
- ECD vernietigt vervallen producten..
- Ruim 120 kinderen aanwezig bij KFC Kids Race..
- Generaal Kioe A Sen: “De soldaat is er niet voor mij, ik be…..
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld …..
- Regering keurt belangrijke sociale en economische besluiten…..
- Holness volgt Mottley op als voorzitter Caricom..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana ter compen…..
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale …..
- Hardeo Ramadhin: Vermeende rivaliteit tussen Adhin en Simon…..
- Banken roepen op tot acceptatie van licht beschadigde dolla…..
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo..
- Kolonel b.d. Ronald Dongor overleden: Zijn nalatenschap is …..
- Meervoudige doelen bij spelletjes voor kinderen met beperki…..
- Minister Dasai: “We moeten beseffen dat het milieu een verl…..
- C-47 ernstig tegen samenvoeging Arbeid en Volksgezondheid..
- Ramdin aan het roer van OAS: ‘Samen bouwen aan een toekomst…..
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze k…..
- NPS: Ons arsenaal aan culturen koesteren..
- Zoon vicepresident blijft aangehouden voor poging tot doods…..