De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft vandaag haar verkiezingsprogramma voor de periode 2025-2030 gepresenteerd. Tijdens de persconferentie benadrukte partijvoorzitter en president Chan Santokhi dat het werk dat in 2020 is gestart, nog niet voltooid is. “Geef ons de kans om het werk af te maken. We willen werken voor alle Surinamers,” aldus Santokhi.
Het verkiezingsprogramma is opgebouwd rond tien beleidsprioriteiten, waarbij voortgebouwd wordt op de fundamenten die sinds 2020 zijn gelegd. De prioriteiten zijn: Economische groei, financiële stabiliteit en ontwikkeling, Onderwijs, wetenschap en cultuur, Volksgezondheid, Sociaal beleid en inclusie, Veiligheid, rechtsstaat en versterking van het bestuur, Infrastructuur en ruimtelijke ordening, Groene ontwikkeling en milieu, Internationale betrekkingen, Stimulering van technologische en sociale innovatie en gelijke ontwikkelingskansen voor alle Surinamers, gekoppeld aan een gedetailleerd financieringsplan.
Santokhi benadrukte dat de partij, met haar 76-jarige geschiedenis, zowel in de regering als in de oppositie altijd heeft bijgedragen aan de opbouw van het land. Hij wees erop dat Suriname de afgelopen regeerperiode een zware tijd heeft doorgemaakt, maar dat de regering er alles aan heeft gedaan om de pijn voor de samenleving te verzachten.
“We hebben sociale uitkeringen verhoogd, koopkrachtversterking gegeven en fondsen beschikbaar gesteld voor ondernemers,” zei hij. “Geld is niet alles, maar we kunnen vandaag zeggen dat we met een zwaar maar goed programma succes hebben bereikt. Dat is de basis waarop dit verkiezingsprogramma is gebouwd.”
Volgens Santokhi was de startpositie in 2020 bijzonder moeilijk. “We kwamen uit een diep dal. Nu is er stabiliteit bereikt, de internationale status van het land is hersteld en er zijn investeringen gekomen op meerdere terreinen. Wat we bereikt hebben, willen we verder ontwikkelen,” aldus de president.
Het financieringsplan van het programma is volgens de VHP realistisch en gebaseerd op eigen besparingen, verhoogde inkomsten uit de mijnbouwsector met name de kleinschalige goudwinning, inkomsten uit carbon credits, grondconversie, aangepaste grondhuurtarieven, belastingen, olie- en gasopbrengsten.
Daarnaast wil de partij nieuwe financieringsmodellen implementeren, zoals beleggingsfaciliteiten voor fondsen en productiebevorderende maatregelen. Over het verschil van het verkiezingscampagne van 2020 met deze gaf Santokhi aan dat de omstandigheden destijds heel anders waren.
“We werkten toen met de informatie die we hadden op dat moment. Sommige zaken hebben we onderschat. Er kwam covid-19, en de situatie bleek complexer dan gedacht. We hebben lessen geleerd en zijn nu realistischer. We beginnen vanuit een betere positie.”
Wat betreft de presidentskandidatuur gaf Santokhi aan dat Suriname geen rechtstreekse presidentsverkiezingen kent. Binnen de VHP wordt er volgens de structuren en statuten gewerkt. Er zijn verschillende geschikte kandidaten voor functies als president, vicepresident, ministers, parlementsvoorzitter, vicevoorzitter etc.
“Ik wil gaan voor een tweede termijn om het werk af te maken, maar de partijprocedures worden gevolgd.” Met het nieuwe verkiezingsprogramma hoopt de VHP het vertrouwen van het volk opnieuw te winnen.
“We willen een land waar elke Surinamer gelijke kansen krijgt. Met integriteit en rechtvaardigheid gaan we verder bouwen aan de toekomst van ons land,” aldus Santokhi.
- ECD stuit op illegale sigaretten, alcohol en onjuiste kassa…..
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..
- Yelyco-captain Sporkslede: ‘Woensdag worden we als team kam…..
- ‘Paus van het volk’ Franciscus begraven na uitvaartmis in V…..
- Man sterft tijdens afspraak in pension Paramaribo..
- Illegale visserij op Surinamerivier: Kapitein en bemanning …..
- Rome en de wereld nemen afscheid van paus Franciscus..
- Nickeriestraat..
- Brand verwoest leegstaande woning aan Laterietweg, buren on…..
- Goudzoekers overvallen in goudput van Nassau..
- Hans Breeveld: problemen rond de verkiezingen is geen nieuw…..
- Surinaamse damwereld neemt afscheid van damtopper Ronald Ro…..
- Ga met elkaar in debat voor een sterker Suriname..
- Diaspora debat..
- Interieurverzorgster veroordeeld voor diefstal sieraden en …..
- Onbegrip groot bij advocaat Nibte over verdwenen kiezerslij…..
- Begrafenis paus Franciscus trekt duizenden mensen..
- Leden Medisch Tuchtcollege en advocaat-generaal Hof van Jus…..
- Rusland: “Pak je biezen en vertrek naar Nederland als je te…..
- Gezin verliest alles bij hevige woningbrand..
- Wet Ruimtelijke Ordening voor duurzame inrichting Suriname..