Asiskumar Gajadien, heeft gisteren tegenover ABC Online Nieuws gezegd, dat de selectiecommissie van de VHP, zal nagaan wat de stand van zaken is rond lijstduwer Arnold Boekoeroe, beter bekend als Kadensi. De kwestie kwam in de publiciteit nadat bekend werd dat hij in 2019 bij verstek zou zijn veroordeeld in Frankrijk voor drugssmokkel.
Gajadien heeft inmiddels benadrukt, dat de partij een selectiecommissie heeft die de achtergrond van de kandidaten controleert. “Binnen die commissie moet een kandidaat aangeven, of hij of zij in aanraking is geweest met justitiële autoriteiten. Ik vermoed dat dit niet is opgegeven, anders zou zo’n persoon niet op de lijst staan”, aldus Gajadien. Hij voegde eraan toe, dat de selectiecommissie zich spoedig over deze zaak zal buigen, aangezien de VHP zondag een partijcongres houdt.
Volgens Gajadien werpt deze kwestie geen smet op de verkiezingscampagne van de VHP. “Ik denk dat de VHP juist empathisch is en laat zien, dat zij transparantie en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel draagt. Er zal een besluit worden genomen en ik kan me niet voorstellen dat zo’n persoon uiteindelijk op de lijst blijft staan.”
Gajadien zei dat de partij niet standaard een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) of antecedentenonderzoek vraagt van alle kandidaten, maar vertrouwt op hun eigen opgave. “Als iemand onjuiste informatie verstrekt, dan moeten we in de toekomst nog waakzamer zijn”, aldus Gajadien.
The post VHP onderzoekt kwestie rond lijstduwer Kadensi ..
- TotalEnergies ontvangt FPSO-romp voor Granmorgu-project..
- Regering bevestigt inzet voor woningbouw en volksgezondheid..
- Optreden Badderman in Melkweg cruciaal..
- Waterpeil in ons stuwmeer is nog steeds erg laag..
- Racisme als politiek wapen..
- Nieuw ziekenhuis..
- “Kunt u wat voor me doen?”, verzocht Dia aan de rechter..
- Minister Sewdien niet helemaal tevreden over bereikte doele…..
- Ambtenaren krijgen vrij van dienst om campagne te voeren..
- Wetenschappers voorspellen grote aardbeving in Chili..
- Workshop gehouden gericht op de transformatie van de Werkgr…..
- Caricom-initiatief voedselveiligheid uitgebreid en verlengd…..
- Arbeidsinspectie krijgt schenking voor verbetering werkzaam…..
- Acteur Gene Hackman (95) en zijn vrouw (63) thuis dood aang…..
- 18-jarige veroordeeld tot 4 jaar cel voor verkrachting 11-j…..
- GRONDENRECHTEN CONCESSIERECHTEN EN EERLIJKHEID..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur wil banden versterken..
- Nationale Milieu Autoriteit komt met richtlijnen voor Gold …..
- Begin viering 75 jaar AMS met wandel- en trimloop..
- VN waarschuwt voor toename van ‘extreme wreedheidR…..
- President ontvangt nieuwe Braziliaanse ambassadeur..