Asiskumar Gajadien, heeft gisteren tegenover ABC Online Nieuws gezegd, dat de selectiecommissie van de VHP, zal nagaan wat de stand van zaken is rond lijstduwer Arnold Boekoeroe, beter bekend als Kadensi. De kwestie kwam in de publiciteit nadat bekend werd dat hij in 2019 bij verstek zou zijn veroordeeld in Frankrijk voor drugssmokkel.
Gajadien heeft inmiddels benadrukt, dat de partij een selectiecommissie heeft die de achtergrond van de kandidaten controleert. “Binnen die commissie moet een kandidaat aangeven, of hij of zij in aanraking is geweest met justitiële autoriteiten. Ik vermoed dat dit niet is opgegeven, anders zou zo’n persoon niet op de lijst staan”, aldus Gajadien. Hij voegde eraan toe, dat de selectiecommissie zich spoedig over deze zaak zal buigen, aangezien de VHP zondag een partijcongres houdt.
Volgens Gajadien werpt deze kwestie geen smet op de verkiezingscampagne van de VHP. “Ik denk dat de VHP juist empathisch is en laat zien, dat zij transparantie en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel draagt. Er zal een besluit worden genomen en ik kan me niet voorstellen dat zo’n persoon uiteindelijk op de lijst blijft staan.”
Gajadien zei dat de partij niet standaard een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) of antecedentenonderzoek vraagt van alle kandidaten, maar vertrouwt op hun eigen opgave. “Als iemand onjuiste informatie verstrekt, dan moeten we in de toekomst nog waakzamer zijn”, aldus Gajadien.
The post VHP onderzoekt kwestie rond lijstduwer Kadensi ..
- President Santokhi leest voor op O.S. Middenpad Kwatta..
- Van Dubai tot Singapore..
- Minister Amoksi garandeert veiligheid tijdens de verkiezing…..
- Benadeelde herkent gestolen bromfiets in bromfietszaak..
- EZ ondertekent convenant tussen ondernemers en het onderwij…..
- Nieuwe museumzaal geopend op Plantage Frederiksdorp..
- Diletta Doretti bekleedt nieuwe functie bij de Wereldbankgr…..
- Jongeren geïnformeerd over deelname aan IASP-programma..
- Politieke winst belangrijker dan sociale cohesie?..
- Dader moord op vrouw maakt einde aan zijn leven..
- Nickerie ontvangt schoolmeubilair en medische (hulp)goedere…..
- Leven Frits van Troon op witte doek..
- KTPI hoopt comeback te maken met nieuwe voorzitter..
- President ontkent: verhoging sociale uitkeringen is geen ve…..
- Ministerraad moet nog beslissen over aankoop nieuw pand voo…..
- Agrarische sector Suriname nog steeds niet voorbereid op ge…..
- Hooggerechtshof: Trump mag betalingen hulporganisaties niet…..
- Jonge vrouw om het leven gebracht door partner..
- Autobrand aan de Kasyustraat in Nickerie..
- Gratis medisch advies tijdens Heart for Women-initiatief..
- Inter Milan en Oranje-rechtsback Dumfries feliciteren SML m…..