De kandidatuur van Regilio Talea als lijstduwer van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) voor de verkiezingen van 2025 heeft de afgelopen dagen voor opschudding gezorgd op sociale media. Er circuleren berichten dat Talea in aanraking zou zijn gekomen met justitie wegens verduistering. Suriname suriname en D-TV Express spraken hierover met VHP-ondervoorzitter Asis Gajadien.
Gajadien stelt dat de VHP een gestructureerde selectieprocedure hanteert bij de samenstelling van haar kandidatenlijst. “Een van de procedures is dat de selectiecommissie een formulier heeft ontwikkeld waarin specifieke vragen worden gesteld. Dat is het eerste uitgangspunt. Vervolgens doen wij verder onderzoek en maken we gebruik van overheidsdiensten om ons te ondersteunen,” aldus Gajadien.
Met betrekking tot de beschuldigingen aan het adres van Talea zegt de VHP-ondervoorzitter dat er geen belastend bewijs tegen hem is gevonden. “Hij heeft vanaf het begin aangegeven dat hij ooit werd opgeroepen door de autoriteiten, waarna hij zich met zijn advocaat heeft gemeld. Het bleek al gauw dat er geen zaak tegen hem was. Tot nu toe hebben wij geen andere informatie ontvangen en er is geen vonnis op zijn naam,” verklaart Gajadien.
“De VHP blijft voorlopig achter de kandidatuur van Talea staan, tenzij uit aanvullend onderzoek andere feiten naar voren komen,” geeft Gajadien aan.
- Nieuwe leden beëdigd voor Centraal Hoofdstembureau..
- Bemanning RSS Barracuda zal zelfstandig moeten optreden..
- Officieel: SML door Concacaf erkend als profcompetitie..
- 21 personen getraind in tuin- en landbouw..
- Nieuw minimumloon vanaf 1 april..
- Zelensky gaat geen excuses aanbieden..
- Suriname ontvangt eerste IDA-financiering: US$ 22,2 miljoen…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na ongeluk met truck..
- Jerrel en Roberto ontvangen Gouden Award voor journalistiek…..
- Landvreugd: ‘Dit softwaresysteem stelt ons in staat live de…..
- Kanapé: ‘Iedereen moet belang en impact van wetgeving inzie…..
- Lions Club Para renoveert toilettengroep school..
- Buurtmanagers Para organiseren motivatiebijeenkomsten op ti…..
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..