De VHP heeft onlangs een verklaring uitgebracht, waarin zij aangeeft, geen kandidaten te stellen voor het president- en vicepresidentschap. Dit bevestigde Asiskumar Gajadien gisteren tegenover ABC Online Nieuws. De VHP heeft besloten te kiezen voor een waardige en krachtige rol in de oppositie. “Dit besluit is genomen op basis van de politieke realiteit, die zich heeft gevormd na de verkiezingen, waarin het onmogelijk was om een werkbaar mandaat te verrichten voor een regeringsdeelname”, aldus Gajadien.
Bij de afgelopen verkiezingen is de VHP als tweede grootste partij uit de bus gekomen. De partij behaalde bijkans 87.000 stemmen. Volgens Gajadien wil de partij de wil van de samenleving respecteren, door haar verantwoordelijkheid op te nemen. “Maar stelde wel kandidaten voor de posities van voorzitter en vicevoorzitter van het parlement. Na de algemene verkiezingen, waren er twee andere verkiezingen, namelijk parlementsvoorzitter- en vice-voorzitter met daarna de presidents- en vicepresidents verkiezingen.‘’ Gajadien zegt dat niemand de VHP kan verwijten, dat zij haar best niet heeft gedaan en dat zij geen kandidaat heeft voorgedragen. ‘’En toen bleken er 34 stemmen te zijn, 34 is een magisch getal. Het is een grondwettelijke tweederdemeerderheid.’’ Als ze dat hadden gehaald, dan hadden ze gewonnen. Gajadien zei dat er geen andere keuze is, dan de samenleving via de oppositie verder te dienen, gezien de andere partijen gebundeld hebben.
Gezien de VHP besloten heeft geen kandidaten voor te dragen voor het presidents-en vicepresidentschap, blijft er slecht één kandidatenlijst over. Dit betekent dat de verkiezing zal plaatsvinden bij acclamatie, dat houdt in dat er niet gestemd hoeft te worden. Hiermee worden de overgebleven kandidaten automatisch gekozen beschouwd, omdat zij aan de wettelijke vereisten voldoen. ‘’De kandidaten die zijn voorgedragen, hebben de Surinaamse nationaliteit en wonen minstens vier jaar in het land‘’, zegt Gajadien.
De VHP heeft daarnaast wel protest aangetekend over de manier waarop de verkiezing van de parlementsvoorzitter van DNA is verlopen. Volgens de partij zijn er fouten gemaakt, die de democratische normen van het land, onder druk hebben gezet. Er is een brief gestuurd naar de nieuwe parlementsvoorzitter met het verzoek tot onderzoek. “We willen geen rechtszaak starten, maar wél dat dit soort onregelmatigheden in de toekomst voorkomen worden”, aldus Gajadien. De VHP benadrukt dat regels nageleefd moeten worden bij momenten als de verkiezingen van de parlementsvoorzitter. ‘’Als we dit laten passeren, kunnen we niet meer geloofwaardig eisen, dat anderen zich aan de regels houden”, aldus Gajadien.
Hij zei ook, dat het DNA-lidmaatschap en dat van de vicepresident, onverenigbaar zijn. De grondwet stelt duidelijk, dat beide functies niet tegelijkertijd vervuld kunnen worden, door de zelfde persoon. De VHP verwacht daarom volgens normen en waarden een goed bestuur van transparantie en duidelijkheid. ‘’Na de verkiezingen werd gezegd, dat de VHP het presidentschap aanbood aan NPS-voorzitter Gregory Rusland. Deze geruchten werden gevoed vanuit het publiek en de media. Er zijn wel gesprekken gevoerd, waarbij er gekeken werd hoe een regeercoaltie gevormd kon worden, wat eigenlijk bij het politiek proces hoort. Maar niemand is omgekocht, dus er is geen sprake van ‘honderden miljoenen’ zoals men beweert”, aldus Gajadien.
The post VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositie ..
- Advocaat Serena Essed: Brunswijk is nog steeds vicepresiden…..
- 249ste onafhankelijkheidsdag VS in Suriname gevierd..
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valk…..
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutione…..
- Leo Brunswijk: politieke partijen zagen ABOP als grootste b…..
- Santokhi, pe a moni de? (1)..
- Directeur MAS: “Voldoende animo om maritieme school draaien…..
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan provian…..
- 169 bloeddonoren onderscheiden..
- Voorwaarts kan geen potten breken tegen Inter Moengotapoe..
- Politie Lelydorp pakt daders na tip over gestolen aluminium..
- Er is geen andere keus voor de VHP dan om de oppositie in t…..
- PG: ontwerpwet Openbaar Ministerie moet worden goedgekeurd …..
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese …..
- AW en J wil betere aansluiting arbeidsmarkt en private sect…..
- Boldewijn waarschuwt voor gevolgen politieke ongediscipline…..
- Colombia onderschept eerste onbemande narco-onderzeeër, uit…..
- OM eist zeven jaar celstraf voor voorbereidingen drugstrans…..
- NPS-topper Ivanildo Plein: ‘Ik ben Brunswijk dankbaar dat h…..
- Doorbraak voor vrouwen in de politiek: Simons wordt eerste …..
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen..