De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft besloten geen kandidaten voor te dragen voor het presidents- en vicepresidentschap bij de komende verkiezing in De Nationale Assemblee. Dat maakte de partij woensdag bekend in een officiële verklaring. Met deze stap kiest de partij voor een “waardige, krachtige oppositie” en een koers gericht op hoop, herstel en verbinding.
Hoewel de VHP bij de recente verkiezingen als tweede grootste partij uit de bus kwam, erkent zij dat het huidige politieke krachtenveld onvoldoende basis biedt voor het aanvaarden van regeringsverantwoordelijkheid. “Onder de huidige omstandigheden levert dit geen werkbaar mandaat op,” stelt de partij.
Herpositionering en verantwoordelijkheidDe partij benadrukt dat deze keuze niet voortkomt uit terugtrekking, maar uit verantwoordelijkheid. “We gaan een fase van herpositionering in,” aldus de verklaring. In die fase wil de VHP zich profileren als een inhoudelijk sterke oppositiepartij, geworteld in eenheid, deskundigheid en toewijding. Daarbij verwijst de partij naar de resultaten uit haar regeerperiode, die zij ziet als fundament voor toekomstige groei.
Stem van 87.000 kiezers gehoordMet grote dankbaarheid richt de VHP zich tot de bijna 87.000 stemgerechtigden die hun vertrouwen in de partij hebben gesteld. “Uw stem is gehoord, uw vertrouwen sterkt ons, uw hoop is onze opdracht,” luidt het krachtig.
Inhoudelijke, opbouwende oppositieDe VHP zegt vanuit haar sterke vertegenwoordiging in het parlement oppositie te zullen voeren “met argumenten, kritisch en opbouwend.” Het uiteindelijke doel: het bevorderen van degelijke besluitvorming, sociale rechtvaardigheid en een inclusieve toekomst voor alle Surinamers.
“Het gaat er uiteindelijk om ons land te laten groeien en bloeien voor iedereen. Dat is per slot de opdracht van de kiezer aan ons allemaal,” besluit de partij.
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeu…..
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..
- HAASTIGE SPOED..
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..