De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft besloten geen kandidaten voor te dragen voor het presidents- en vicepresidentschap bij de komende verkiezing in De Nationale Assemblee. Dat maakte de partij woensdag bekend in een officiële verklaring. Met deze stap kiest de partij voor een “waardige, krachtige oppositie” en een koers gericht op hoop, herstel en verbinding.
Hoewel de VHP bij de recente verkiezingen als tweede grootste partij uit de bus kwam, erkent zij dat het huidige politieke krachtenveld onvoldoende basis biedt voor het aanvaarden van regeringsverantwoordelijkheid. “Onder de huidige omstandigheden levert dit geen werkbaar mandaat op,” stelt de partij.
Herpositionering en verantwoordelijkheidDe partij benadrukt dat deze keuze niet voortkomt uit terugtrekking, maar uit verantwoordelijkheid. “We gaan een fase van herpositionering in,” aldus de verklaring. In die fase wil de VHP zich profileren als een inhoudelijk sterke oppositiepartij, geworteld in eenheid, deskundigheid en toewijding. Daarbij verwijst de partij naar de resultaten uit haar regeerperiode, die zij ziet als fundament voor toekomstige groei.
Stem van 87.000 kiezers gehoordMet grote dankbaarheid richt de VHP zich tot de bijna 87.000 stemgerechtigden die hun vertrouwen in de partij hebben gesteld. “Uw stem is gehoord, uw vertrouwen sterkt ons, uw hoop is onze opdracht,” luidt het krachtig.
Inhoudelijke, opbouwende oppositieDe VHP zegt vanuit haar sterke vertegenwoordiging in het parlement oppositie te zullen voeren “met argumenten, kritisch en opbouwend.” Het uiteindelijke doel: het bevorderen van degelijke besluitvorming, sociale rechtvaardigheid en een inclusieve toekomst voor alle Surinamers.
“Het gaat er uiteindelijk om ons land te laten groeien en bloeien voor iedereen. Dat is per slot de opdracht van de kiezer aan ons allemaal,” besluit de partij.
- Vakbonden willen gesprek met Simons..
- Het grote graaien: Missives, miljoenen en misselijkmakende …..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten in supermarkten..
- A20/DOE/PRO: Het belang van democratische processen in Suri…..
- CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry..
- Fête de la Musique: uitbundige uiting van entertainment..
- Dikan: “Het landelijke evenredigheidsstelsel heeft ons geen…..
- Man maakt zich schuldig aan valsheid in muntspeciën en munt…..
- Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor..
- Cristina Fernández de Kirchner onder huisarrest..
- Wi Tru Sranan faciliteert Sessie ‘Code of Conduct’ met vers…..
- Econoom Girdhari: ‘Stijging wisselkoers mede door onverantw…..
- Gouddelvers Matawai: “Het ziet er somber uit voor ons”..
- Green Heritage Fund Suriname presenteert eerste resultaten …..
- KWEEKVIJVER VAN POLITICI..
- Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien..
- KPS houdt donderdag persconferentie over criminaliteit..
- ‘Duncan Zwakke eindigde in een gehaktmolen’..
- Bondscoach Nahar: ‘Hoge verwachtingen, maar geen druk op 3×…..
- “Ik kan niet weg”: angst en onzekerheid in Teheran..
- Henry Ferdiand (Fred) Wielingen (70) Amsterdam 11-6-2025..