De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft besloten geen kandidaten voor te dragen voor het presidents- en vicepresidentschap bij de komende verkiezing in De Nationale Assemblee. Dat maakte de partij woensdag bekend in een officiële verklaring. Met deze stap kiest de partij voor een “waardige, krachtige oppositie” en een koers gericht op hoop, herstel en verbinding.
Hoewel de VHP bij de recente verkiezingen als tweede grootste partij uit de bus kwam, erkent zij dat het huidige politieke krachtenveld onvoldoende basis biedt voor het aanvaarden van regeringsverantwoordelijkheid. “Onder de huidige omstandigheden levert dit geen werkbaar mandaat op,” stelt de partij.
Herpositionering en verantwoordelijkheidDe partij benadrukt dat deze keuze niet voortkomt uit terugtrekking, maar uit verantwoordelijkheid. “We gaan een fase van herpositionering in,” aldus de verklaring. In die fase wil de VHP zich profileren als een inhoudelijk sterke oppositiepartij, geworteld in eenheid, deskundigheid en toewijding. Daarbij verwijst de partij naar de resultaten uit haar regeerperiode, die zij ziet als fundament voor toekomstige groei.
Stem van 87.000 kiezers gehoordMet grote dankbaarheid richt de VHP zich tot de bijna 87.000 stemgerechtigden die hun vertrouwen in de partij hebben gesteld. “Uw stem is gehoord, uw vertrouwen sterkt ons, uw hoop is onze opdracht,” luidt het krachtig.
Inhoudelijke, opbouwende oppositieDe VHP zegt vanuit haar sterke vertegenwoordiging in het parlement oppositie te zullen voeren “met argumenten, kritisch en opbouwend.” Het uiteindelijke doel: het bevorderen van degelijke besluitvorming, sociale rechtvaardigheid en een inclusieve toekomst voor alle Surinamers.
“Het gaat er uiteindelijk om ons land te laten groeien en bloeien voor iedereen. Dat is per slot de opdracht van de kiezer aan ons allemaal,” besluit de partij.
- Willem Bilkerdijk (86) Paramaribo 22-6-2025..
- Paus hekelt verval van internationaal recht..
- Lezing en culturele avond in het kader van 1 juli..
- Politiebond hekelt werkwijze minister Amoksi bij bevorderin…..
- Storing bij Diakonessenhuis: operaties en bevallingen stilg…..
- Topclubs strijden om het landskampioenschap..
- Structureel probleem met ‘Cashpnt’ pinautomaten; banken lev…..
- Koning Willem-Alexander: ‘Nederland net begonnen met aanpak…..
- Wan Okasi-voorzitter haalt uit naar kiezers en politici: “D…..
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord..
- Bboy Dietje met Nederlands ISH Dance Collective in Australi…..
- Principeakkoord tussen regering en Ravaksur Plus..
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..
- Buitenlandse criminelen gedeporteerd na 30% van straf om ge…..
- Mac Andrew: “Armoedegrens moet wetenschappelijk en onafhank…..
- AWJ-minister ontvangt tussentijds verslag van Multidiscipli…..
- ECD treft wederom vervallen producten aan in supermarkten..
- Eijk neemt voorzittershamer over van Atompai..