Tekst en beeld Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Het partijcongres van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft zondag tijdens een druk bezochte bijeenkomst goedkeuring gegeven aan de kandidaten lijsten voor de volksvertegenwoordiging op DNA- en ressortraadsniveau. De goedkeuring is onder voorbehoud dat de partij verder werkt aan de kandidatenlijsten tot die officieel zijn en aan het Centraal hoofdstembureau worden aangeboden.
Partijvoorzitter Chandrikapersad Santokhi zei dat die strategie nodig is omdat de VHP een verkiezingsstrijd voert om te winnen. “De opstelling is ook afhankelijk van de tegenpartij”, vergeleek hij deze strijd met een voetbalwedstrijd. Daarnaast moeten de kandidaten voldoen aan de partij-rechtsregels zoals de statuten dat voor schrijven.
“Geef me meer zetels, geef me meer tijd en ik maak van Suriname een ontwikkeld land”VHP-voorzitter Santokhi
Bij het samenstellen van de kandidatenlijsten wordt eerst gekeken naar het nationaal belang, het regeer belang en ook het belang van de partij. De lijst is vrijwel het zelfde als die lijst die vorige week is uitgelekt naar de media.
Van de lijst gehaald
De artiest Kadensi die op die lijst stond is intussen -nadat in de media zijn veroordeling voor acht jaar in Frankrijk werd onthult- van de lijst gehaald. Zijn plaats wordt nu ingenomen door de ondernemer Regillio Talea die ook zitting heeft in een presidentiele werkgroep.
Daarnaast is nog een persoon van de lijst gehaald die niet de Surinaamse nationaliteit heeft. Ook op de kandidatenlijst voor de ressortraden zijn enkele personen afgevoerd. Het congres heeft het hoofdbestuur toestemming gegeven deze lijsten verder aan te sherpen.
Santokhi zegt dat de lijsten met alle zorg zijn samengesteld. De kandidaten en het congres hield hij voor waarom het belangrijk is dat de VHP de verkieizngen wint en de komende vijf jaar weer in de regering zit.
Hij somde een reeks van gerealiseerde beleidsactiviteiten op; zowel nationaal als internationaal. “Dat hebben we kunnen doen met twintig zetels, hoeveel meer gaan we kunnen doen met 28 zetels. Wanneer elke DNA-kandidaat werkt aan tenminste vierduizend tot vijfduizend stemmen behalen we met gemak die 28 zetels”, zegt Santokhi.
Teleurstelling
De partijvoorzitter zegt dat bij het samenstellen van de kandidatenlijsten er personen zijn die teleurgesteld zijn geraakt omdat zij niet op de lijst voorkomen of ontevreden zijn met de positie die hun is gegeven. Hij heeft veel brieven daarover gehad.
“Maar er is plaats voor maar 51 personen, niet een ieder kan daarop komen, niet een ieder kan in de voorhoede gezet worden. Er is geen plaatst meer op de lijst maar na de verkieizngen zal er plaats zijn voor een ieder om mee te werken. Geef me meer zetels, geef me meer tijd en ik maak van Suriname een ontwikkeld land”, zei Santokhi.
Volgens hem is het succes van de VHP de afgelopen 4,5 jaar niet alleen het succes van hem alleen als president of de regering, maar van de VHP en de samenleving. Hij vroeg alle VHP-ers elke dag hard te werken om de zwevende en de nieuwe kiezers ervan te overtuigen waarom zij op de partij moeten stemmen.
“Het werk moet verder worden afgemaakt, gebruik onze belofte van ‘red Suriname en wi o set ing”, zei de VHP-voorzitter. De congresgangers hebben ook goedkeuring gegeven aan het jaarverslag van de partgij en de aanvulling van nieuwe en plaatsvervangende leden voor het wetenschapelijk bureau en de jongerenraad van de VHP.
- ORGIE IN POLITIEBUREAU..
- Conferentie ter verdieping conventionele- en traditionele g…..
- Universele boodschap Holi Phagwa: vernieuwing, eenheid en s…..
- Zorgbonden moe en gaan maatregelen treffen tegen staat..
- Mia Mottley ondubbelzinnig over aankomende VS sancties over…..
- Coronie krijgt nieuwe districtscommissaris..
- Lovende woorden bij lancering Wetten.sr..
- ‘Are your kidneys okay’, thema Wereld Nieren Dag 13 maart 2…..
- Staat in ernstige geldproblemen vanwege weigering EBS om af…..
- Somohardjo: “Volgens de peiling bestaan Lelydorp, Blauwgron…..
- Volksgezondheidminister Ramadhin laconiek over mogelijke VS…..
- NVB bushouders eisen achterstallig gelden op bij president..
- BEP verwacht invloed Ramdin op uitvoering cruciale vonnisse…..
- BEP voorstaander van gekozen burgermeester per district..
- Driedaagse conferentie versterkt samenwerking tussen conven…..
- PSEUDO-ECONOMEN EN BETWETERS IN DE POLITIEK..
- Verdachte roofmoord Doneghy Jones voor de rechter..
- Coronie en Nickerie krijgen ook presidentiële werkgroepen..
- Districtscommissaris Radjab: “We moeten bedelen om werk te …..
- Nurmohamed: Onderhoud Bouterse Highway noodzakelijk..
- President wijst trekkers aan voor oplossingen problematiek …..