PARAMARIBO — De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) zal geen kandidaten voordragen voor het ambt van president en vicepresident. Dat maakte de partij woensdagavond iets over half twaalf bekend. Het besluit daartoe is genomen “na diepgaande beraadslaging en met het volle besef van haar verantwoordelijkheden” wordt opgetekend in de verklaring.
Woensdagmiddag werden namens de NDP, NPS, Abop, Pertjajah Luhur, BEP en A20 Jennifer Geerlings-Simons en Gregory Rusland als kandidaten voor het president- en vicepresidentschap voorgedragen. VHP, de enige andere partij die nog kandidaten kon voordragen, had daartoe tot donderdag twaalf uur ’s middags de tijd, maar heeft daarvan dus afgezien. De nieuwe president en vicepresident worden zondag gekozen tijdens een bijzondere openbare vergadering van De Nationale Assemblee.
“Oppositie voerend vanuit de ervaring dat iedere stem telt en dat het er uiteindelijk om gaat ons land te laten groeien en bloeien voor iedereen”
VHP stelt dat, hoewel zij op 25 mei als de op één na grootste partij uit de verkiezingen kwam, moest vaststellen dat dit onder de huidige omstandigheden geen werkbaar mandaat oplevert voor het aangaan van regeerverantwoordelijkheid. “Tegelijkertijd is het onze plicht om het vuur van hoop bij onze kiezers levend te houden, om koers te houden op de weg naar duurzaam herstel van de economie en om te blijven werken aan een rechtvaardige maatschappij met kansen voor alle burgers.”
‘Waardige, krachtige oppositie’
In de verklaring geeft het hoofdbestuur aan dat de VHP met haar sterke vertegenwoordiging in DNA inhoudelijke oppositie zal voeren. “Kritisch, met argumenten én opbouwend. Altijd met het oog op het welzijn van álle Surinamers”, wordt beloofd. Daarbij zullen de volksvertegenwoordigers vanuit hun expertise aan de slag gaan.
Volgens de verklaring gaat de VHP een fase van herpositionering in, waarbij zij zich vanuit eenheid, deskundigheid en toewijding zal profileren in de oppositie. “Vanuit de overtuiging dat de behaalde resultaten uit onze regeerperiode voor nu en de toekomst bepalend zullen zijn voor ons land”, wordt meegegeven.
De VHP zal zich blijven inzetten voor elke Surinamer, vanuit de wens om verbindend te zijn, steeds te blijven werken aan het verbinden van mensen, ideeën en kansen in belang van land en volk. “Oppositie voerend vanuit de ervaring dat iedere stem telt en dat het er uiteindelijk om gaat ons land te laten groeien en bloeien voor iedereen. Dat is per slot de opdracht van de kiezer aan ons allemaal.”
Tot slot wordt dank uitgesproken aan de 87.000 kiezers die op de VHP hebben gestemd. “Uw stem is gehoord, uw vertrouwen sterkt ons, uw hoop is onze opdracht. Samen met u zullen wij ons blijven inzetten voor sociale rechtvaardigheid, degelijke besluitvorming én voor een Suriname waarin iedereen telt en zich thuis voelt.”
- Gewapende woningoverval op gezin aan Papajafowroestraat..
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid …..
- SML-halve finales zondag: Robinhood vs PVV, Transvaal vs In…..
- ‘Brunswijk is formeel nog steeds vicepresident’..
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg..
- Dode bij aanrijding Welgedacht B..
- Vakbond voor medewerkers callcenters..
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne i…..
- Arbeiders ontdekken menselijk skelet bij Krikie Negie..
- Rocheteau Tirtamenawi: Van eenling tot gevierd acteur’..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Natuurkunde eindexamen VWO zorgt voor onrust en onzekerheid..
- Newmont schrapt banen bij Merian-mijn om kosten te drukken..
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning..
- Newmont kondigt ontslagronde aan; bond komt in beweging..
- Newmont: reductie van 10-15% personeel vanwege financiële u…..
- Jo-Ann Stephanie Graciëlle Winter..
- Jo-Ann Stephanie G Winter..
- Lopen is luxe..
- Santokhi onderscheidt 169 bloeddonoren in Suriname voor lev…..
- Openbare Werken benoemt 100 mensen na verkiezingen; opvalle…..