PARAMARIBO — In een verklaring die vrijdagmiddag is uitgegeven, stelt de VHP-fractie eerder op de dag niet te hebben meegewerkt aan de uitgeschreven openbare vergadering, waarbij nieuwe leden zouden worden toegelaten als lid van De Nationale Assemblee, “omdat deze vergadering niet conform het ordereglement is uitgeschreven en daardoor niet-legitiem is”. Aangegeven wordt dat in artikel 63 van het ordereglement staat dat indien het onderwerp eenvoudig en van spoedeisend karakter is, de DNA van de genoemde termijnen mag afwijken. “Dit is geen prerogatief van de voorzitter van DNA”, wordt benadrukt door de VHP.
De fractie vindt dat het niet naleven van het ordereglement een structureel karakter begint te krijgen “wat goed bestuur en het democratische gehalte ondermijnt”. “De VHP-fractie wil juist bijdragen aan versterking van de twee genoemde punten. Zij is tevens voorstander van toelating van alle nieuwe leden, zodat ze met hun constitutionele taken kunnen aanvangen en het volk kunnen dienen. Echter, dit dient plaats te vinden binnen de regels en conventies, zoals verankerd in de wet en het ordereglement van DNA”, wordt duidelijk gemaakt.
“De VHP-fractie zal zich op generlei wijze lenen voor niet-legitieme zaken”
Adhin in kennis gesteld
De fractie meent dat nog voordat de convocatie donderdagavond de deur was uitgegaan VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien DNA-voorzitter Ashwin Adhin had gebeld en gewezen op de niet-legitieme aard van de vergadering en de eventuele rechtsgevolgen. “De VHP-fractie had minimaal verwacht dat de voorzitter van DNA overleg zou plegen met fractievoorzitters en conform het reglement van orde zou handelen. Echter, de voorzitter van DNA heeft gemeend dit voorstel naast zich neer te leggen.” In de verklaring wordt tot slot aangehaald dat de VHP-fractie de democratie zal blijven dienen binnen wet- en regelgeving. “Maar ze zal zich op generlei wijze lenen voor niet-legitieme zaken.”
De hoop wordt uitgesproken dat de nieuwe leden op korte termijn kunnen worden toegelaten. Bij het afhameren van de vergadering vrijdagmiddag zei Adhin dat het parlement voor maandag zal worden geconvoceerd. Ingrid Bink, Claudie Sabajo en Mohamed Salarbaks (NDP), Dorothy Hoever en Jeffrey Lau (NPS), Stanley Betterson en Genevievre Jordan (Abop) en Xiaobao Zheng (Pertjajah Luhur) treden toe tot DNA, nadat Jennifer Geerlings-Simons, Melvin Bouva en André Misiekaba (NDP), Gregory Rusland en Diana Pokie (NPS), Marinus Bee en David Abiamofo (Abop) en Uraiqit Ramsaran (Pertjajah Luhur) toetraden tot de regering.
- VHP-parlementariërs saboteren toelating nieuwe DNA-leden..
- Regering buigt zich over behoud SLM en luchtvaartsector..
- Vijfhonderd vervalste Surinaamse vaccinatieboekjes ondersch…..
- Meta stopt vanaf oktober met politieke advertenties op Face…..
- Stg. Samarja wil transparantie bij overeenkomst tussen Stin…..
- Dhimant Ramautar overwon kanker en is bestgeslaagde..
- Newmont nog zonder ontslagvergunning voor voorgenomen afvlo…..
- Hoger beroep Pikin Saron-zaak vertraagd; voorlopige vrijlat…..
- Nationale Milieu Autoriteit één jaar..
- “Worstel is back”: SWF brengt sport na lange pauze terug op…..
- Open- en beroependag: PTC opent deuren voor mogelijke toeko…..
- Minister Misiekaba en PAHO verkennen strategische samenwerk…..
- Veerboot Malani ligt weg te roesten aan Franse oever..
- Cubanen op weg naar een beter bestaan..
- Oriëntatiebezoek bij CBB en NAS: Bee wil dicht bij werkvloe…..
- Gronduitgifte bij Powakka door omzeilen van ministerie GBB;…..
- Geerlings-Simons: ‘Ik moet zeggen, de eerste week was goe…..
- Voornemen Misiekaba: Landelijke RGD-centra ’s avonds open o…..
- Gewapende beroving op goudconcessie in Nasaugebied..
- Sporkslede en Pinas redden eer Suriname op dag 1 Norceca Be…..
- Volksgezondheid in binnenland en medicijnendistributie cent…..