De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) beslist later vandaag als er kandidaten zullen worden ingediend voor het president- en vicepresidentschap. Dat bevestigt VHP-voorzitter, Chandrikapersad Santokhi op vragen over de kandidaatstelling die tot morgen 12.00 uur loopt.
De verkiezing voor deze twee topfuncties in De Nationale Assemblée, vindt aanstaande zondag plaatst. Namens de NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 – in totaal 34 parlementariërs – zijn vandaag reeds twee kandidaten ingediend: Jennifer Simons (NDP) als president en Gregory Rusland (NPS) als vicepresident.
Gisteren hebben ABOP-leider Ronnie Brunswijk en Rusland de vredespijp gerookt. De ABOP wilde het vicepresidentschap behouden, waardoor er onduidelijkheid was over de stemming in DNA. Er zijn 34 stemmen nodig om de president en vicepresident rechtstreeks te kiezen. Alles wijst er nu op dat de ABOP zal meestemmen voor de twee kandidaten. Later vanavond houdt de geel-zwarte partij een persconferentie hierover. Voorafgaand daaraan wordt om 18.00 uur een spoed structurenvergadering gehouden.
Als de ABOP daadwerkelijk meestemt voor de rechtstreekse verkiezing van Simons en Rusland, is het doek definitief gevallen voor de VHP die de enige partij in de oppositie wordt.
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..