De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) beslist later vandaag als er kandidaten zullen worden ingediend voor het president- en vicepresidentschap. Dat bevestigt VHP-voorzitter, Chandrikapersad Santokhi op vragen over de kandidaatstelling die tot morgen 12.00 uur loopt.
De verkiezing voor deze twee topfuncties in De Nationale Assemblée, vindt aanstaande zondag plaatst. Namens de NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 – in totaal 34 parlementariërs – zijn vandaag reeds twee kandidaten ingediend: Jennifer Simons (NDP) als president en Gregory Rusland (NPS) als vicepresident.
Gisteren hebben ABOP-leider Ronnie Brunswijk en Rusland de vredespijp gerookt. De ABOP wilde het vicepresidentschap behouden, waardoor er onduidelijkheid was over de stemming in DNA. Er zijn 34 stemmen nodig om de president en vicepresident rechtstreeks te kiezen. Alles wijst er nu op dat de ABOP zal meestemmen voor de twee kandidaten. Later vanavond houdt de geel-zwarte partij een persconferentie hierover. Voorafgaand daaraan wordt om 18.00 uur een spoed structurenvergadering gehouden.
Als de ABOP daadwerkelijk meestemt voor de rechtstreekse verkiezing van Simons en Rusland, is het doek definitief gevallen voor de VHP die de enige partij in de oppositie wordt.
- Bibis roept Surinamers op inreisregels VS strikt na te leve…..
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..
- Eskak: beschuldiging PL rond Javaans Nieuwjaar ongegrond en…..
- Handelmij Dawson N.V...
- Suriname reageert geschokt op overlijden van DNA-lid Patric…..
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?..
- Simons bedankt Para voor buitengewone inzet..
- Nieuwe single Byciel Watsaam weer verrassend..
- Vandalisten vernielen speeltoestellen Brasaplein..
- Ramdin houdt eerste OAS-vergadering in Antigua en Barbuda..
- Esajas: ‘SRD geen stabiele rekeneenheid meer’..
- Simons in Para: Simons: Decentralisatie wordt speerpunt van…..