De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) beslist later vandaag als er kandidaten zullen worden ingediend voor het president- en vicepresidentschap. Dat bevestigt VHP-voorzitter, Chandrikapersad Santokhi op vragen over de kandidaatstelling die tot morgen 12.00 uur loopt.
De verkiezing voor deze twee topfuncties in De Nationale Assemblée, vindt aanstaande zondag plaatst. Namens de NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 – in totaal 34 parlementariërs – zijn vandaag reeds twee kandidaten ingediend: Jennifer Simons (NDP) als president en Gregory Rusland (NPS) als vicepresident.
Gisteren hebben ABOP-leider Ronnie Brunswijk en Rusland de vredespijp gerookt. De ABOP wilde het vicepresidentschap behouden, waardoor er onduidelijkheid was over de stemming in DNA. Er zijn 34 stemmen nodig om de president en vicepresident rechtstreeks te kiezen. Alles wijst er nu op dat de ABOP zal meestemmen voor de twee kandidaten. Later vanavond houdt de geel-zwarte partij een persconferentie hierover. Voorafgaand daaraan wordt om 18.00 uur een spoed structurenvergadering gehouden.
Als de ABOP daadwerkelijk meestemt voor de rechtstreekse verkiezing van Simons en Rusland, is het doek definitief gevallen voor de VHP die de enige partij in de oppositie wordt.
- BESCHOUWING — De (on)zin van al die vrije dagen..
- BEP-kandidaat-minister Landveld: overheid moet efficiënter …..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Inflatie laag, maar prijsdruk blijft voelbaar in specifieke…..
- Yelyco-captain Balkaran na vierde volleybaltitel op rij: ‘I…..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre in Istanbul..
- Verbod vervreemding Surinaams grondgebied..
- Multidisciplinaire Werkgroep presenteert tussentijdsverslag…..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis..
- Speelbal ligt bij president om Parmesar te beëdigen tot oud…..
- Korpsleiding: bevorderingsbeschikking Amoksi was politiek b…..
- Geen operaties en bevallingen mogelijk in Diakonessenhuis..
- Winkels Paramaribo en Wanica betrapt op verkoop vervallen p…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord: Geen extra posities …..
- RADELOOS EN OF REDDELOOS..
- Saipem zal voor Gran Morgu-project lokale lassers opleiden..
- Reactie op uitspraken NDP voorzitter Jennifer Simons..
- Drive-by shooting aan de Kwartetstraat: man in buik geraakt..
- Surinames bijdrage aan mondiale klimaatbeleid belicht op ex…..
- VHP: Simons houdt communicatielijnen gesloten..
- VHP uit zorgen over opstelling NDP: Simons weigert om met V…..