VHP-assembleelid Kishan Ramsukul roept president Chan Santokhi op om per direct de controversiële missive van 10 juni 2025 in te trekken. Deze stelt de president, vicepresident, ministers en onderministers in staat om hun dienstvoertuig over te nemen tegen 25 procent van de taxatiewaarde. Volgens Ramsukul is deze maatregel moreel onverdedigbaar en in strijd met het besluit van De Nationale Assemblee (DNA) dat in november 2024 werd genomen.
Vooral na het enorme misbruik van deze regeling door de toenmalige NDP-regeringsleden heeft het parlement bewust gekozen om deze praktijk te beëindigen. Daarom is in november 2024 bij wet vastgelegd dat regeringsleden vanaf de volgende termijn geen staatsvoertuigen meer mogen overnemen, stelt Ramsukul.
De wet heeft geen terugwerkende kracht en kan juridisch dus niet op de huidige regering worden toegepast. Maar tijdens de behandeling ervan werd expliciet door regeringsvertegenwoordigers aangegeven dat men uit moreel en principieel oogpunt géén gebruik zou maken van de bestaande regeling.
Om nu toch een missive uit te brengen die dit mogelijk maakt, zij het tegen 25 procent in plaats van 10 procent van de taxatiewaarde, is niet alleen inconsistent maar ronduit onethisch, benadrukt het VHP-assembleelid.
Ramsukul doet een dringende oproep aan alle regeringsfunctionarissen geen gebruik te maken van de regeling. Als beleidsmakers geloofwaardig willen blijven in de ogen van het volk, moeten zij het goede voorbeeld geven. Het gaat volgens hem niet alleen om voertuigen, maar om integriteit, moraal en geloofwaardigheid.
Hij benadrukt dat het belangrijk is dat de regering niet vervalt in gedragspatronen die zij eerder zelf veroordeelde. Wat verkeerd was onder het vorige bewind, blijft verkeerd — ook als het nu op een iets andere manier gebeurt.
- Juspol-minister reikt hulp aan na dodelijk bootongeluk..
- Imran Khan roept zich uit tot PTI-beschermheer vanuit gevan…..
- Nationaal schaakkampioen Yeung naar Bahama’s..
- Vicepresident Brunswijk tekent condoleanceregister en bezoe…..
- OM eist tot 35 jaar cel voor gewelddadige roofmoord op onde…..
- Ruim 120 kinderen aanwezig bij KFC Kids Race..
- ECD vernietigt vervallen producten..
- Generaal Kioe A Sen: “De soldaat is er niet voor mij, ik be…..
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld …..
- Regering keurt belangrijke sociale en economische besluiten…..
- Holness volgt Mottley op als voorzitter Caricom..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana ter compen…..
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale …..
- Hardeo Ramadhin: Vermeende rivaliteit tussen Adhin en Simon…..
- Banken roepen op tot acceptatie van licht beschadigde dolla…..
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo..
- Kolonel b.d. Ronald Dongor overleden: Zijn nalatenschap is …..
- Meervoudige doelen bij spelletjes voor kinderen met beperki…..
- Minister Dasai: “We moeten beseffen dat het milieu een verl…..
- C-47 ernstig tegen samenvoeging Arbeid en Volksgezondheid..
- Ramdin aan het roer van OAS: ‘Samen bouwen aan een toekomst…..