Om de maatschappelijke erkenning en waardering voor veteranen en oudgedienden van het Nationaal Leger te bevorderen, is vandaag de jaarlijkse Veteranendag gehouden in de Memre Buku Kazerne. De binnenlandse oorlog is een zwarte bladzijde in de geschiedenis van het leger en van Suriname.
Namens de veteranen voerde kolonel Jerry Slijngard het woord. Achter deze dag staan mensen die zich dienstbaar hebben opgesteld voor land en volk, met alle gevolgen van dien. Slijngard stond stil bij de omstandigheden van deze militairen: zij hebben zich ingezet, maar moeten nog steeds vechten voor hun bestaanszekerheid.
Bevelhebber kolonel Werner Kioe A Sen sprak ook zijn waardering uit voor de militairen die Suriname hebben vertegenwoordigd door onder de vlag van de Verenigde Naties te dienen. Dit laat zien dat de moed van de Surinaamse militair geen grenzen kent en bijdraagt aan de wereldvrede.
“Dankzij u leven wij in vrijheid,” opende minister Uraiqit Ramsaran van Defensie zijn toespraak. Hij haalde de moeilijke uitdagingen aan waarmee militairen te maken hebben gehad, maar benadrukte dat zij plichtsgetrouw zijn gebleven aan het land. Ramsaran noemde deze groep de pilaren van Suriname.
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..
- Korpschef Isaacs uit functie gezet..
- Minister Misiekaba: AZP kampt met schuld van ruim SRD 285 m…..
- Korpschef Bryan Isaacs ontheven uit functie..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- Ramdin in opspraak: Luxe, vriendjespolitiek en stilzwijgen …..
- TotalEnergies overweegt hogere olieproductie voor GranMorgu..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….