De Vereniging van Economisten in Suriname (VES) zal altijd kritisch kijken naar met name het financieel beleid dat de regering voert. De organisatie wacht op de begroting van 2025 en de regeringsverklaring, die nog gepresenteerd moet worden. De VES is wel ingenomen met de uitspraak van president Jennifer Simons dat het huishoudboekje van de overheid op orde moet zijn.
“Dat is een goed voornemen,” zegt VES-secretaris Swami Girdharie. “Het hoort ook zo te zijn dat men niet meer kan uitgeven dan men verdient.” Blijkbaar heeft Simons hiermee afstand genomen van de voorgaande NDP-regering, stelt de econoom in gesprek met Radio ABC.
Volgens Girdharie is zijn organisatie altijd bereid, indien de regering daarom vraagt, om haar van advies te voorzien, omdat ze wil dat het goed gaat met Suriname. De secretaris geeft verder aan dat deze regering de kans heeft gekregen om het land te leiden, en dat zij daartoe ook de gelegenheid moet krijgen.
Girdharie roept de regering op om met de meeste spoed de kwestie rond het wegsmokkelen van goud te laten onderzoeken en de daders te berechten. Het zou gaan om een bedrag van US$ 25 miljoen per maand dat buiten het bereik van de staat blijft.
Oud-minister van Financiën en Planning Stanley Raghoebarsing had eerder gesteld dat er een onderzoek zou komen, maar volgens de VES-topper is daar tot op heden niets van bekend.
“Wanneer al dat geld weer in de staatskas terechtkomt, kan de regering elke dag een broodje geven aan de kinderen,” aldus Girdharie.
- WANNEER BREKEN WE DEZE BOUWAFVAL..
- Tsang wordt minister Openbare Werken..
- Moeder dwingt dochter zedenzaak tegen stiefvader in te trek…..
- Zelfde weerbeeld, veel zon maar ook onweersbuien.
- China wil heersen over de Latijns-Amerikaanse wegen..
- De teloorgang van de NPS (deel 1)..
- Verontwaardiging over weigering visa voor Venezolaans Littl…..
- Kritiek hoort erbij – het Korps moet tegen een stootje kunn….
- Mexico start loterij om migranten in VS te steunen..
- Verontwaardiging over weigering visa voor Venezolaans Littl…..
- ‘Korpschef en hoofd DNV met technocraten invullen’..
- Ludwig Belgrave na zege op De Arend: ‘Deze wedstrijd was ee…..
- Sauditha Breeveld – Bell (76) Rotterdam 25-7-2025..
- Kansen door milieu en olie/gas in één ministerie te combine…..
- VS en EU bereiken handelsakkoord: 15% importheffing voorkom….
- Minister Misiekaba belooft actie na zorgwekkende signalen P….
- Column: Gij zult niet… of toch wel?.
- Van Dijk-Silos: ‘Al de zaken die ik heb zijn van algemene b…..
- Minister Pokie zoekt oplossing voor problemen rond moni kar…..
- Vandaag beëdiging nieuwe parlementariërs en nieuwe minist…..
- Column: Borrelpraat no. 882.