De Vereniging van Economisten in Suriname (VES), stelt in VES Inzicht, dat het land voor een grote uitdaging staat, nu de ontwikkelingen in de olie- en gassector in volle gang zijn. De VES benadrukt dat Suriname en zijn instituties, voorbereid moeten worden op de impact van deze sector. Centraal staat de noodzaak van een geïntegreerde en duurzame ontwikkelingsstrategie die brede maatschappelijke steun geniet.
De VES wijst erop dat het essentieel is om lokale deskundigen in te zetten en steun te zoeken bij internationale organisaties zoals de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) en de Wereldbank. Een goede strategie biedt richting aan alle ministeries en beleidsmakers en helpt bepalen in welke sectoren, Suriname een duurzaam comparatief voordeel heeft.
Het beheer van olie-inkomsten vraagt zorgvuldige planning, bij voorkeur via een goed functionerend Sovereign Wealth Fund, om te voorkomen dat andere sectoren schade oplopen door de zogenoemde ‘Dutch Disease’, waarmee Guyana kampt en die kan leiden tot inflatie en een verzwakte exportsector buiten olie en gas. Volgens de VES is een succesvolle aanpak afhankelijk van specialistische economische kennis, die momenteel in Suriname beperkt beschikbaar is.
Bron: VES Inzicht juli 2025
The post VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’ ..
- Danique van Varsseveld nieuwe communicatiedirecteur Kabinet…..
- MAS eert uitblinkende leerlingen met Maritime Excellence Aw…..
- Familieboerderij te Reeberg zonder medeweten verkaveld en v…..
- ‘Mensen met een beperking hebben geen medelijden nodig maar…..
- Guyanezen in Suriname kunnen stemmen bij verkiezingen op 1 …..
- SEOB: vervolg IMF-programma noodzakelijk voor duurzame groe…..
- Rechtsbescherming: Een grondrecht voor iedereen.
- Politieke loyaliteit en schulden vormen grootste uitdaginge…..
- Oud-medewerkers Centrale Bank vragen om waardig bestaan..
- 2,5 jaar voor voorganger Landveld: ‘U had vanuit uw kerkeli…..
- Mede-inzittende overleden na eenzijdig verkeersongeval.
- Wijnerman: ‘Regering zal bij toekomstige begrotingen streng…..
- Numerus fixus en de illusie van objectieve normen..
- Tsang: 86 personeelsleden OWRO voor de gek gehouden bij aan…..
- TCT-minister Landveld belooft ondersteuning aan MAS..
- Jonge vrouw overlijdt na ernstig verkeersongeval.
- SEOB: ‘Nieuw IMF-programma nodig om hervormingen te waarbor…..
- Awardwinning ‘Monikondee’ van Tolin Alexander te zien tijde…..
- Vincent Aloysius..
- Vice-president hekelt overbodige benoemingen bij de overhei…..
- BRvK: ‘ Filmpje na tragische brugsprong jongere niet dele…..