De Vereniging van Economisten in Suriname (VES), stelt in VES Inzicht, dat het land voor een grote uitdaging staat, nu de ontwikkelingen in de olie- en gassector in volle gang zijn. De VES benadrukt dat Suriname en zijn instituties, voorbereid moeten worden op de impact van deze sector. Centraal staat de noodzaak van een geïntegreerde en duurzame ontwikkelingsstrategie die brede maatschappelijke steun geniet.
De VES wijst erop dat het essentieel is om lokale deskundigen in te zetten en steun te zoeken bij internationale organisaties zoals de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) en de Wereldbank. Een goede strategie biedt richting aan alle ministeries en beleidsmakers en helpt bepalen in welke sectoren, Suriname een duurzaam comparatief voordeel heeft.
Het beheer van olie-inkomsten vraagt zorgvuldige planning, bij voorkeur via een goed functionerend Sovereign Wealth Fund, om te voorkomen dat andere sectoren schade oplopen door de zogenoemde ‘Dutch Disease’, waarmee Guyana kampt en die kan leiden tot inflatie en een verzwakte exportsector buiten olie en gas. Volgens de VES is een succesvolle aanpak afhankelijk van specialistische economische kennis, die momenteel in Suriname beperkt beschikbaar is.
Bron: VES Inzicht juli 2025
The post VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’ ..
- President voert overleg over nationale veiligheid..
- Dertien ronden theorie Raio af..
- Memory Ruvimbo: “Afrikaanse mode kan brug slaan tussen Afri…..
- Luchtopname toont verwoesting Gaza.
- Standaarden ondernemerschap Suriname.
- Toegankelijkheid is geen gunst, maar een noodzaak – ook voo….
- Internetcrisis op Studentencampus Campus Village .
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..