In Brazilië heeft een 37-jarige vrouw haar kat roze geverfd met meubelverf. Beelden van het felgekleurde beestje gingen rond op social media waarna een lokale politica op zoek ging naar de eigenaar.
Volgens Braziliaanse media verkeerde de vrouw in verwarde toestand. Zij is door de politie verhoord. De kat is overgebracht naar een dierenasiel.
De roze kat werd volgens de Braziliaanse nieuwssite G1 ontdekt door buurtbewoners in de stad Araxá. Zij zagen de viervoeter rondlopen over straat. Een lokale politica, Fernanda Castelha die ook actief is bij de lokale dierenbescherming, deelde de beelden op Instagram en ging samen met de politie op zoek naar de eigenaar.
View this post on Instagram A post shared by Fernanda Castelha | Vereadora & Protetora de Animais (@fernandacastelha)
Volgens G1 werd de kat uiteindelijk thuis bij het baasje aangetroffen. Die thuissituatie bleek echter nog schrijnender. Het dier had daar ook geen water en voeding.
De 37-jarige eigenaresse, die volgens Castelha zelf blauw-geel haar had, verkeerde volgens de politica in verwarde toestand en zou onder de invloed van drugs zijn.
Volgens de politica wijst overigens alles erop dat de vrouw geen kwade wil had toen zij haar kat verfde. Zij zou simpelweg niet geweten hebben wat ze deed.
Volgens een dierenarts met wie G1 sprak, bevat de verf die gebruikt is extreem giftige chemicaliën. De kat zou de verf mogelijk binnen hebben gekregen bij het likken van de vacht. Doordat de verf in de vacht van de kat zat, kreeg het dier ook de geur van de verf binnen. Dat kan ademhalingsproblemen, longontstekingen en zelfs dodelijk zijn.
- 91-jarige man gekneveld, mishandeld en beroofd..
- OM: ‘Verontrustende toename verdovende middelen in geschenk…..
- Veel bewolking met kans op wat regen.
- Twee rovers aangehouden na 91-jarige beroofd en gekneveld t…..
- Directie Staatsolie bij president Geerlings-Simons..
- ‘Ook Britse agenten beschuldigd van misbruik in grote zaak …..
- VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël gee….
- George Harrold André Hoogdorp (82) Amsterdam 25-7-2025..
- Jaïros Steven Elshot (52) Amsterdam 26-7-2025..
- President maakt kennis met Staatsolie-directie..
- Sharien Khedoe: Promotieonderzoek wijst op tekortkomingen i…..
- Column: Twee scheve schaatsen.
- NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale….
- EBS-directie ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings opn…..
- A20 blijft maar teruggeven aan de gemeenschap..
- Nog steeds onduidelijkheid rond afvloeing bij Newmont..
- Toename drugssmokkel via post: burgers onbewust betrokken b…..
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten.
- ILD-longarts Bajnath waarschuwt voor gevaren van vapen..
- Caricom en Paho bundelen krachten in nieuwe vijfjarenstrate…..
- Nieuwbakken parlementariër Betterson ziet kansen in burger …..