De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft onlangs meerdere controles uitgevoerd in supermarkten en bouwmaterialenzaken in de districten Paramaribo en Wanica. Tijdens deze inspecties, die plaatsvonden van 10 tot en met 12 februari 2025, werden diverse misstanden geconstateerd.
Een van de belangrijkste vondsten was een partij vervallen Reeva Instant Noodles bij supermarkt F. aan de Koningstraat. Na een klacht over deze producten voerde de ECD een controle uit en trof zeventien pakken vervallen noodles aan. De winkelier werd verplicht deze ter plekke te vernietigen en kreeg de gelegenheid om zijn winkel beter te ordenen.
Bij bouwmaterialenzaak L. aan de Latourweg, hoek Bomaweg, werd een niet-gekeurde weegschaal aangetroffen. Daarnaast bleek dat het bedrijf nog geen volledig kassasysteem had; voorlopig werd gewerkt met een bonboekje voorzien van bedrijfsgegevens. In supermarkt F. en supermarkt C. aan de Indira Gandhiweg werden kassasystemen aangetroffen die nog bijgewerkt moesten worden. De winkeliers gaven aan hiermee bezig te zijn.
Tijdens de controle kon de eigenaar van bouwmaterialenzaak H. aan de Jozef Israelstraat geen bedrijfsvergunning overleggen. De ondernemer kreeg de gelegenheid om deze de volgende dag alsnog aan de ECD te tonen. Ondertussen werd er, net als bij bouwmaterialenzaak J. aan de Jozef Israelstraat, voorlopig met een bonboekje gewerkt, voorzien van een bedrijfsstempel.
Ook bij bouwmaterialenzaak H. aan de Jacques Gompertstraat werd een kassasysteem aangetroffen dat nog bijgewerkt moest worden. Hier werd voorlopig gebruikgemaakt van een bonboekje. Bouwmaterialenzaak D. aan de Jacques Gompertstraat had wel een kassasysteem in werking, maar de bedragen werden in Amerikaanse dollars weergegeven. Bij weergave in Surinaamse dollars (SRD) vielen de bedragen weg, wat voor verwarring zorgde.
Verder moesten ook bouwmaterialenzaken aan de Anamoestraat, Verlengde Gemenelandsweg en Martin Luther Kingweg hun kassasystemen nog bijwerken. In afwachting hiervan werd overal gewerkt met bonboekjes, voorzien van een bedrijfsstempel.
Het ministerie van EZ heeft aangekondigd dat er strengere handhaving komt voor ondernemers die zich niet houden aan het Prijsaanduidingsbesluit. In februari 2024 werd dit besluit aangepast (Staatsbesluit S.B. 2024 no. 20), waarbij nieuwe eisen werden gesteld aan bonnen die door zowel klein- en groothandel als door dienstverleners verstrekt moeten worden.
- ‘Groene Ontwikkelingsstrategie’ heeft breed dra…..
- Reactie NDP op dWT: misinformatie of desinformatie?..
- NPS GING DRIE KEER IN DE FOUT..
- PRESIDENT GEERLINGS-SIMONS..
- Waarom Surinam Airways niet groter kan worden..
- Rusland: deze verkiezingen de belangrijkste in 50 jaar tijd..
- Volleyballers Yelyco sturen SVV met hangende hoofden terug..
- President Santokhi naar Barbados voor Caricom-top..
- Truckeigenaar die illegaal grofvuil dumpt ‘ernstig aangespr…..
- Alice Amafo keert terug naar ABOP: “De echte Queen is terug…..
- Landelijke operatie ‘Blitz’ moet de veiligheid …..
- Politiebericht over overleden bromfietser Martin Luther Kin…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit comfortzone stappen en me…..
- Jagesar breekt lans voor senioren en jongeren..
- Visvergunningenkwestie sleept zich voort..
- Bewolkt in de ochtend, wat regen in de middag..
- Internationale organisaties en ambassades observeren ook de…..
- Havenlaan Zuid dinsdag zes uren niet toegankelijk voor verk…..
- Drie aangehouden tijdens operatie Blitz; één verdachte ontk…..
- Nieuwe Chinese animatiefilm breekt records wereldwijd..
- Elselyn Hariëtte Angelique Fa Si Oen (109) Amsterdam 14-2-…..