Suriname en de Verenigde Staten hebben gisteren stilgestaan bij 249 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid. De receptie vond plaats op de Amerikaanse ambassade in Paramaribo en was opmerkelijk door de aanwezigheid van zowel de vertrekkende president Chan Santokhi als de aankomende president Jennifer Simons.
De Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher benadrukte tijdens zijn toespraak de langdurige en hechte bilaterale relatie tussen Suriname en de Verenigde Staten. “Onze landen delen waarden als democratie, vrijheid en respect voor mensenrechten. Maar bovenal delen we een toekomst waarin samenwerking centraal staat,” aldus Faucher.
De ambassadeur sprak zijn waardering uit voor de vriendschap tussen de volkeren van beide landen en prees Suriname voor zijn democratische traditie en inzet voor regionale veiligheid en economische ontwikkeling. Hij gaf aan dat de Verenigde Staten de komende periode graag blijven samenwerken aan thema’s als klimaatverandering, energie, mensenrechten en handelsbevordering.
Van Surinaamse zijde werd benadrukt dat het land zich in de komende periode als een onafhankelijk en zelfbewust partner zal opstellen, met het belang van haar bevolking als leidraad. “Suriname is bereid samen te werken met eenieder die het welzijn van het Surinaamse volk centraal stelt,” luidde de boodschap die in de toespraken doorklonk.
De aanwezigheid van zowel Santokhi als Simons – kort voor de machtsoverdracht op 16 juli – werd door aanwezigen gezien als een teken van politieke volwassenheid.
Foto: Collectie Jennifer Simons
De onafhankelijkheidsreceptie werd bijgewoond door leden van het diplomatiek corps, vertegenwoordigers van de overheid, het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties. Met deze viering werd opnieuw bevestigd dat de banden tussen Suriname en de Verenigde Staten stevig verankerd zijn in wederzijds respect en gedeelde belangen.
- KPS lanceert online rijbewijzenportaal..
- Rust teruggekeerd binnen coalitie..
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken..
- VHP kiest voor waardige, krachtige oppositie – samen …..
- PVV naar halve finale SML-play-off..
- Samenwerking Total Energies, APA en Petronas is kostenbespa…..
- God luistert niet..
- Mobiele zaagmachine voor woningbouw en infrastructuur Kwama…..
- Simons en Rusland worden bij acclamatie gekozen met steun v…..
- Man week na mishandeling en bedreiging partner opgesloten..
- Abop kiest definitief voor samenwerking met NDP: ‘We hoeven…..
- Twee doden aangetroffen in twee dagen..
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..